15:50 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Ühiskond
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
01

"Ajab jama" — nii kommenteeriti Krimmi parlamendis Ukraina kindrali väidet, et lääs peab aitama Ukrainal "Krimmi küsimuse" lahendada.

ТАLLINN, 26. november — Sputnik. Ukraina Relvajõudude ülemjuhataja kindral-leitnant Ruslan Homtšaki arvates peavad lääne partnerid aitama Ukrainal "Krimmi küsimuse" ära lahendada. Seda väitis kindral Brüsselis Euroopa Liidu sõjalise komitee istungil.

"Krimm on võimalik tagasi saada ainult üheskoos, nõnda et teie (lääneriigid) meid aitaksite, et teie ärimehed sinna ei sõidaks. Et te mõistaksite – Venemaa ei vaja Krimmi sugugi mitte venelaste puhkusepaigana," tsiteerib RIA FAN Ukraina kõrgemat sõjaväelast.

Homtšak seletas, et Venemaa pidavat tahtma teha poolsaarest "platsdarmi", millelt Euroopat "kollitama" hakata ja tagada oma ülemvõim Vahemerel.

"See polnud mul keelevääratus – just nimelt Vahemerel," lisas Ukraina kindral.

Homtšaki "hirmulugusid" on juba Krimmi Vabariigi Riiginõukogus kommenteeritud. Krimmi parlamendi esimehe esimese asetäitja Jefin Fiksi sõnul ajab Ukraina Relvajõudude ülem täielikku jama.

"Mis puutub siia Krimm, mis puutub siia Vahemeri, neil inimestel ei ole isegi akadeemilist haridust," vahendab RIA Novosti Krõm parlamendisaadiku sõnu.

Teatavasti läks Krimm Venemaa Föderatsiooni koosseisu pärast 2014. aasta kevadel toimunud referendumit, kus valdav enamus poolsaare elanikkonnast — 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest — tegi oma valiku Venemaa kasuks.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on Moskva juba korduvalt kinnitanud, et  Krimmi staatuse üle on mõttetu vaielda, kuivõrd see on igaveseks oma "kodusadamasse" naasnud.

Venemaa juhtkond leiab, et "Krimmi küsimus" elutseb vaid hulga Ukraina ja neid toetavate lääne poliitikute ajusoppides. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on see küsimus Venemaa jaoks igaveseks suletud.

Lugege lisaks:

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Kui palju maksab ja kustkohast osta: algab piletimüük Krimmi rongidele
Tagid:
äri, Vahemeri, Krimm, Ukraina

Peamised teemad