05:52 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Ühiskond
lühendatud link
Julian Assange vahistamine (12)
10

Suurbritannia võimudele saadetud pöördumisele alla kirjutanud arstid teatasid, et WikiLeaksi asutaja Julian Assange võib vanglas hinge heita.

TALLINN, 25. november — Sputnik. WikiLeaksi asutaja Julian Assange'i terviseseisund võib päädida tema surmaga. Seda teatasid maailma eri paikade arstid oma Suurbritannia võimudele läkitatud avalikus kirjas.

Suurbritannia siseministrile adresseeritud pöördumisele on alla kirjutanud ühtekokku 60 arsti Austraaliast, Euroopa Liidust ja koguni Sri Lankast, teatab InoTV psundusega Sky News'i infole.

Praegu viibib Assange Londoni Belmarshi vanglas. Läkituse autorite meelest tuleb WikiLeaksi asutaja otsekohe viia ülikooli kliinikusse, kus talle osutatakse "kõrgetasemelist arstiabi".

Arstide kirjas on toonitatud, et juhul kui seda ei tehta, on "meil praegusel hetkel meile kättesaadavaid tõendeid arvestades tõsiselt põhjust karta, et härra Assange võib vanglas surra." 

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, pälvis Austraalia ajakirjanik Julian Assange ülemaailmse tuntuse pärast USA eriteenistuste ja Riigidepartemangu salajaste dokumentide avaldamist veebiprojekti WikiLeaksi lehekülgedel.

2019. aasta aprillis vahistati Julian Assange Londonis Eciadori saatkonna hoones, kus ta oli seitse aastat peidus olnud.

Suurbritannia võimud süüdistasid ajakirjanikku kautsjoni vastu vabastamise tingimuste rikkumises — kohus mõistis talle 11 kuud ja kaks nädalat vangistust.

USA võimud aga saatsid Suurbritanniale taotluse Assange'i väljaandmiseks. Asjaomane kohtuistung peaks toimuma tuleva aasta veebruaris.

USA-s süüdistatakse WikiLeaksi asutajat spionaažis ja salastatud teabe avalikustamises, teda ähvardab kuni 175-aastane vanglakaristus.

Lugege lisaks:

Teema:
Julian Assange vahistamine (12)

Samal teemal

ÜRO eriraportöör: Assange'ilt on võetud võimalus kohtuprotsessiks korralikult valmistuda
Tagid:
kahepalgelisus, sõnavabadus, Julian Assange, USA, Suurbritannia

Peamised teemad