15:53 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
Dopingusõda (74)
0 0

Venemaa koondise poksijad teatasid, et ilma oma riigiliputa nad 2020. aastal Tokyos toimuvatele olümpiamängudele ei lähe.

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Venemaa poksijad ei näe mingit mõtet olümpiamängudel ilma oma riigilipu ja hümnita üles astuda, teatas Venemaa Poksiföderatsiooni peasekretär Umar Kremljov.

Poksijad otsustasid seepeale olümpiamängudel osalemast keelduda, kui Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA) täitevkomitee teatas, et võistlustele lubatakse ainult dopingupatuta sportlased ja sedagi neutraalses staatuses, mis tähendab, et sportlased ei võistle oma riigi lipu all.

Глава Федерации бокса России Умар Кремлёв
© Sputnik / Нина Зотина
Venemaa Poksiföderatsiooni peasekretär Umar Kremljov

"Poisid paluvad taotleda kohtu kaudu õigust oma riigilipu all võistelda. Nüüd peab jälgima Venemaa Olümpiakomitee ja RUSADA samme, aga me ise analüüsime võimalust ka seda otsust vaidlustada. Meie jaoks on kõige tähtsam, et meie poksijad Venemaa lipu all esineksid ja kõlaks meie hümn. Selleta ei ole mõtet osaleda," tsiteerib RIA Novosti Kremljovi öeldut.

Poksiföderatsiooni peasekretäri arvates pole WADA skandaalne avaldus mitte Venemaa, vaid kogu maailma spordi probleem ja süüdistada ei tuleks mitte riiki, vaid "mingit konkreetset föderatsiooni".

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teatas WADA täitevkomitee 9. detsembril Venemaa sportlaste suurtelt rahvusvahelistelt spordivõistlustelt kõrvalejätmisest ning Venemaa sportlastele neljaks aastaks seatud keelust osaleda rahvusvahelistel võistlustel.

WADA selgitas, et eelseisvatele olümpiamängudele ja maailmameistrivõistlustele lubatakse ainult dopingutarvitamisest puhtaid sportlasi, kuid nad võistlevad neutraalses staatuses, ilma oma riigi lipu ja hümnita.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova juhtis е WADA otsust kommenteerides tähelepanu sellele, et viimastel aastatel on selle organisatsiooni tegevus keskendunud üksnes Venemaale.

"Tegemist ei ole enam lihtsalt ebaausa konkurentsiga, vaid käib reegliteta heitlus, aga võib-olla koguni sõda," väitis välisministeeriumi esindaja.

WADA otsus jõustub 21 päeva pärast või siis pärast apellatsioonimenetlust spordi arbitraažikohtus.

Lugege lisaks:

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

WADA hääletas RUSADA taastamise poolt
Tagid:
lipp, Venemaa, poks, WADA

Peamised teemad