13:13 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
0 0

USA president Donald Trump nimetas demokraatide poolt algatatud tagandamismenetlust pettuseks ja valesüüdistusteks.

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. USA Esindajatekoda oli juba eelnevalt hääletanud Trumpi süüdistamise poolt kahe paragrahvi alusel.

Nüüd peaks asi Senatile läbiarutamiseks edasi saadetama, kuid Esindajatekoja esimees Nancy Pelosi ei ole seda seniajani ametlikult üle andnud.

Trumpi meelest viivitavad demokraadid protsessiga sihilikult.

USA seaduste kohaselt pidid esindajatekoja kuus komiteed Donald Trumpi võimalikke kuritegusid uurima ja need alamkojas hääletamisele panema. Iga süüdistuse punkt pandi eraldi hääletusele ja see tuli lihthäälteenamusega vastu võtta.

Kuna algatuse esitanud Nancy Pelosi kuulub demokraatlikku parteisse, kelle käes on alamkojas 235 kohta 435-st, olid tal kõik võimalused võita, isegi kui kõik vabariiklased vastu hääletanuks. Pärast seda pidanuks piisavalt hääli saanud teemad ülemkotta – senatisse edasi antama.

USA senatis peaks sel juhul tegelikult toimuma kohtumenetlus – otsuse langetamine presidendi ametist tagandamise kohta.

Selleks on vaja 2/3 häältest, st 67 häält 100-st. Senatis aga on olukord vastupidine – siin kuulub demokraatidele vaid 47 kohta. Seetõttu peavad nad Trumpi tagandamiseks vähemalt 20 vabariiklast oma poolele meelitama.

USA presidendi süüdistused oma peamise konkurendi vastu eelseisvatel presidendivalimistel said alguse Donald Trumpi ja Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõi telefonivestlusest.

Jutt käib siin endise asepresidendi Joe Bideni poja Hunteriga seotud skandaalist, kus ta määrati Ukraina ühe suurima eraettevõtte, gaasikompanii Burisma Group direktorite nõukogusse.

Trumpi vastased kinnitavad, et USA president üritas telefonikõnes Zelenskõiga sundida Kiievit noorema Bideni vastu juurdlust alustama. 

USA on korruptsioonisüüdistuste põhjal on kohandanud sanktsioone ja kukutanud valitsusi, demokraatide juhtfiguuride täiestu avaliku korruptstsioonijuhtumi uurimine on aga miskipärast tabu ja nõuab koguni presidendi ametist tagandamist.

Ainus loogiline põhjendus on USA opositsioonipartei lootus, et tagandamiskatse raskendab Trumpi kordusvõitu eelseisvatel valimistel.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Russiagate: eriprokurör Mueller on muutumas superkangelasest superkurjamiks
Tagid:
Joseph Biden, Trump, president, USA, tagandamine

Peamised teemad