17:21 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Ühiskond
lühendatud link
11

Venemaa valitsuse juures asuva Finantsülikooli politoloogia osakonna dotsent Gevorg Mirzajan hindas USA Demokraatliku Partei Rahvuskomitee üleskutset hoida eemale RT-st ja Sputnikust.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. USA Demokraatliku Partei Rahvuskomitee (DNC) avaldas oma saidil internetis leviva väärinfo vastu võitlemise juhendi. Selles soovitatakse vältida Venemaa "propagandameedia" — RT ja Sputniku — lugemist, seejuures soovitatakse pöörata tähelepanu George Orwelli raamatule "1984".

"Ma olen nendega nõus: ei ole soovitatav lugeda RT-d ja Sputnikut, kui te tahate elada edasi Orwelli "1984" maailmas, mida Ühendriigid ehitavad aktiivselt kogu maailmas," kommenteeris sarkastiliselt raadiole Sputnik Venemaa valitsuse juures asuva Finantsülikooli politoloogia osakonna dotsent Gevorg Mirzajan.

"Meie teiega teame ju hästi, et "normaalses" "demokraatlikus" maailmas, в "liberaalses" maailmas Ühendriikide mõistes, saab olla ainult üks teave — see, mida levitab "aus", "eelarvamusteta" ja "üliprofessionaalne" Ameerika meedia," ütles Mirzajan.

"Alternatiivsed seisukohad — milleks neid "ausas", "vabas" ja "õiges" maailmas ikka vaja on," lisas politoloog.

"Milleks on inimestel, kes peavad mõtlema "õigesti", aga mitte kriitiliselt, vaja lugeda mingeid alternatiivseid seisukohti ja muuta oma maailmapildike keerukamaks, teha jõupingutusi analüüsimiseks, võrdlemiseks, kriitiliseks mõtestamiseks, kui "üliprofessionaalne" ja "õige" Ameerika meedia juba annab ameeriklastele ja kogu maailma kodanikele selle maailmapildikese, mida nad vajavad," kirjeldas olukorda Gevorg Mirzajan, Venemaa valitsuse juures asuva Finantsülikooli politoloogia osakonna dotsent.

USA Demokraatliku Partei Rahvuskomitee (DNC) avaldas oma saidil internetis leviva väärinfo vastu võitlemise juhendi.

Selles soovitatakse vältida Venemaa "propagandameedia" — RT ja Sputniku — lugemist, teatab RT.

"Ärge laske endaga manipuleerida. Pidage meeles, et on selline propagandameedia nagu RT ja Sputnik, õppige tundma Vene propaganda võtteid," räägitakse soovituses.

Komitee soovitab muuhulgas lugeda George Orwelli antiutoopiat "1984" ja USA justiitsministeeriumi uurimisaruannet Venemaa sekkumisest 2016. aasta presidendivalimistesse, soovitamata aga vaadata tema küsitlemist Kongressi esindajatekojas, kus kogu raport sisutühjaks sõnavahuks osutus. 

Lugege lisaks:

Samal teemal

Vene saatejuht Sputnik Eesti ahistamisest: demokraatlikus riigis oleks selline asi võimatu
Tagid:
RT, Sputnik Eesti, Eesti, George Orwell, sõnavabadus

Peamised teemad