04:21 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Ühiskond
lühendatud link
20

Venemaa politoloog, Rahvusvahelise humanitaar-poliitiliste uuringute instituudi ekspert Vladimir Bruter kommenteeris projekti "Sputnik. Arvamused" küsitluse tulemusi Euroopa ja Venemaa suhete osas.

ТАLLINN, 26. detsember — Sputnik. Selle uurimuse tulemuste kohaselt soovib valdav enamus Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa ja Suurbritannia elanikest, et suhted Euroopa Liidu ja Venemaa vahel paraneksid.

Vladimir Bruteri arvates ei ole sellise küsitluse tulemused üllatavad.

Loomulikult ei soovi keegi vastasseisus elada, mistõttu soovitakse suhete paranemist.

Küsimus kätkeb muud: mida te nõustuksite selle nimel ohverdama?

"Siin oleksid vastused, esiteks, teistsugused ja teiseks, lääne inimesed ei taha midagi ohverdada. Nemad soovivad, et ohvrid tooks Venemaa ja see on üks põhilisi mõistmatuse aspekte," ütles ekspert raadiole Sputnik.

Bruteri sõnul lähtuvad lääneriikides elavad inimesed oma nägemusis Venemaast alati sellest, et nemad ise on tublid ja õiged, Venemaal aga tuleb muutuda selliselt, et see lääneeurooplastele  kasulik oleks – "Aga kirjeldatud võimalus oleks Venemaa jaoks ebasoodus," sõnas ekspert kokkuvõtteks.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, pooldas avaliku arvamusuuringu "Sputnik. Arvamused" tulemuste kohaselt vastastikuste suhete soojenemist Venemaaga 84% sakslastest, 78% itaallastest, 75% prantslastest ja 68% brittidest, vastates jaatavalt küsimusele "Kas te tahaksite, et suhted Euroopa Liidu ja Venemaa vahel lähimal ajal paraneksid?"

Eitavalt vastas 10% Saksamaal, 13% Itaalias ja Prantsusmaal ning 16% Suurbritannias küsitletuist.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ekspert jutustas, miks juubelitippkohtumine oli NATO ajaloo halvim
Tagid:
diplomaatilised suhted, suhted, Venemaa, Lääne-Euroopa, Lääs

Peamised teemad