05:12 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Boonusena tuli eestlannadele kaasa veel kolm kohta Rio mängude individuaalvõistlusel.

Eesti epeevehklejad pääsesid olümpiale

© Sputnik / Максим Богодвид
Sport
lühendatud link
25 0 0

Epeevehklemise võistkonnavõistluste kvalifikatsiooniturniiridele Rio de Janeiro olümpiamängudeks on joon alla tõmmatud ja nii meeste, kui ka naiste seas said selgeks need kaheksa võistkonda, kes Rios võistlustulle asuvad.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Eesti epeenaiskond, koosseisus Irina Embrich, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Kristina Kuusk saavutas Buenos Aireses peetud MK-etapil kolmanda koha, mis tagas pääsme Rio de Janeiro suveolümpiamängudele. Boonusena tuli eestlannadele kaasa veel kolm kohta Rio mängude individuaalvõistlusel.

Naiskondade edetabelis, kes Rios võistlustulle asuvad, on eestlannad neljandad.

Nüüd õhus on küsimus, kes olümpiale sõidavad ja kes on need individuaalturniiril võistlustulle asuvad kolm naist. Kui vahepeal katsetati naiskonnas Embrichi, Kirpu ja Beljajeva kõrval Katrina Lehisega, siis kahel viimasel MK-etapil oli Lehise asemel võistkonnas taas Kristina Kuusk.

Eesti meeskond jääb Rio mängudest kõrvale, kuid jätkuvalt on ühel mehel võimalik OM-i pilet kindlustada.

Praeguse seisuga tagaks endale individuaalse OM pääsme Nikolai Novosjolov, kes hoiab kvalifikatsioonitabelis 22. kohta ja on hetkel teine pääsme mitte taganud eurooplane.

Mehed jagavad individuaalseid olümpiapunkte märtsis Sofia satelliitturniiril ja Budapesti GP-etapil. Kui ükski eestlane ei peaks mahtuma edetabelis kahe parema eurooplase sekka, siis saab üks Eesti meesvehkleja osaleda veel ühel lisavalikturniiril, kust Riosse pääseb vaid võitja.

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27