04:57 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
EOK president valitakse 15. aprillil.

Eesti valib EOK presidendi

© Sputnik / Антон Денисов
Sport
lühendatud link
62 0 0

Veel üks olümpiavõitja kandideerib Eesti olümpia komitee presidendiks.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Endine tipppurjetaja ja ettevõtja Tõnu Tõniste kandideerib Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi kohale.

Tõniste kandidatuuri esitab EOK presidendi kohale Eesti Jahtklubide Liit. Jahtklubide Liidu juhatuse liige Jüri Käo teatas BNS-ile, et peab Tõnu Tõnistet väärikaks kandidaadiks Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale.

"Tõnu tunneb läbi ja lõhki nii tippsporti kui ka spordielu laiemalt. Loen väga oluliseks, et Tõnu on aktiivselt tegev ettevõtluses, seega ta teab, kuidas toimib äri ja oskab seda sidustada spordimaailmaga. Tõnu tasakaalukas iseloom ja diplomaatiline käitumisoskus koos kaptenile kohase otsustuskindlusega teevad temast väärika EOK presidendi," teatas Käo.

Tõnu Tõniste on koos oma venna Toomas Tõnistega võitnud klassis 470 hõbemedali 1988. aasta suveolümpiamängudel Sŏulis ning pronksmedali 1992. aasta suveolümpiamängudel Barcelonas.

Varem on kandideerimisest EOK presidendi kohale teatanud Urmas Sõõrumaa, Erki Nool, Märt Sults ja Hannes Võrno. EOK president valitakse 15. aprillil.

 

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27