18:38 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Anett Kontaveit tõusis esmaspäeval avaldatud uues WTA edetabelis karjääri kõrgeimale, 73. kohale.

Kontaveit astus sammu lähemale olümpiamängude põhiringile

© AFP 2018 / STR
Sport
lühendatud link
17 0 0

Anett Kontaveit tõusis Mehhikos peetud 250 000 dollarise auhinnafondiga turniiril poolfinaali jõudmise järel esmaspäeval avaldatud uues WTA edetabelis karjääri kõrgeimale, 73. kohale.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Kontaveidi eelmine tabelikoht oli 91. Eestlanna jõudis läinud nädalal Mehhikos Monterrey turniiril poolfinaali, alistades teiste seas maailma 17. reketi Sara Errani ja Prantsuse lahtiste meistrivõistluste kunagise finalisti Dominica Cibulková. Poolfinaalis tunnistas Kontaveit belglanna Kristen Flipkensi paremust.

Kaia Kanepi on WTA selle nädala edetabelis langenud koha võrra ja asub nüüd 145. tabelireal, teatas Eesti Tennise Liit BNS-ile. Valeria Grolatš on oma positsiooni 1014 kohal säilitanud.

Eesti mehed, kes möödunud nädalal viisid Davis Cupil rahvusmeeskonna 2017. aastaks kõrgemasse, II gruppi, ATP edetabelis suuri hüppeid teinud ei ole. Jürgen Zopp on kohta parandanud ja asub 174. (+3) ja Vladimir Ivanov 426. (-2) positsioonil. Kenneth Raisma ja Mattias Siimar on mõlemad tõusnud koha võrra ja asuvad nüüd vastavalt 958. ja 1440. real. Anton Pavlov on 929. kohal (+2) ning Jaan Kononov ning Oskar Lusti jagavad 1772. (+2) positsiooni.

Kontaveit astus sammu lähemale olümpiamängude põhiringile. 6.-14. augustini Rios peetavate mängude tabelisse mahub otse ATP ja WTA edetabelite 56 parimat mängijat 6. juuni seisuga. Ometi on ka siin mõned piirangud: maksimaalselt 4 kohta riigile ja lisaks mängijatele, kes on kahel järjestikusel aastal olnud oma riigi rahvuskoondise koosseisus Davis või Fed Cupil.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36