13:37 14. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1403
  • RUB77.4814
Мярт Сультс.

Märt Sults loobus kandideerimast EOK presidendiks

© Фото : Keskerakond
Sport
lühendatud link
4310

Endine Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor ja praegune riigikogu liige Märt Sults teatas reedel, et loobub kandideerimast EOK presidendi ametikohale.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Eesti Taekwondo Föderatsiooni meiliaadressilt laiali saadetud pressiteates kirjutas riigikogu liige: „Käesolevaga annan teada, et mina, Märt Sults, olen otsustanud lõpetada kandideerimise Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale".

Sults teatas, et tema „eesmärk EOK presidendiks kandideerimisel oli juhtida tähelepanu Eesti spordi juhtimise kriitilistele puudujääkidele, eriti mis puudutab rahastamissüsteemi ebaselgust ja lobby-põhisust ning Eesti noorte liikumisharjumise puudumist. Kuigi just need puudutavad Eesti rahva püsimajäämist ja spordi jätkusuutlikkust kõige valusamalt, ei ole nende probleemide lahendamisega tegeletud. Olen rahul, et tagasin debatis osalemisega tõsistele probleemidele kõlapinna", teatas err.ee.

Sults kirjutas, et teiste kandidaadite seast „eristub mees, kellel on konkreetne plaan, vajalikud kogemused ja sobivad isikuomadused Eesti spordi juhtimiseks. See mees on Tõnu Tõniste. Eesti Taekwondo Föderatsioon asub Tõnu Tõniste kandidatuuri ametlikuks toetajaks. Kutsun üles ka teisi minu toetajaid valima Tõnistet".

Märt Sults jätkab oma tööd Riigikogus ja Eesti Taekwondo Föderatsioonis.

Peamised teemad