14:11 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Euro2016 ei tohi edasi lükkuda.

Euro2016 toimub kindlasti

© Sputnik / Алексей Филиппов
Sport
lühendatud link
22 0 0

Jalgpalli 2016. aasta Euroopa meistrivõistlusi Brüsseli terrorirünnakute tõttu edasi lükata ei tohi, rõhutas Prantsuse peaminister Manuel Valls kolmapäeval.

TALLINN, 23. märts — Sputnik. Prantsusmaal toimuv Euro2016 peaks praeguse seisuga algama juunis.

"Suured populaarsed sündmused on asendamatud, millega näitame, et oleme vaba rahvas, omil jalul ning me ei karda," sõnas ta.

Vallsi sõnul on võimud teadlikud võimalikust terroriohust ning kavatsevad sellest lähtuvalt ka tegutseda. Samas rõhutas ta, et Euro2016 ning maailma mainekaim velotuur Tour de France toimuvad kindlasti.

 

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  24
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11