17:12 20. Jaanuar 2018
Tallinn0°C
Kuula otse
Eestis taaselustatakse käsivõitluse traditsiooni.

Eestis taaselustatakse käsivõitluse traditsiooni

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sport
lühendatud link
11130

Käsivõitlejate ühenduse STENKA esindajad otsivad Eestist mõttekaaslasi ja tahavad siin taaselustada iidset vene kommet minna „müür müüri vastu“.

ТАLLINN, 29. märts — Sputnik. Nädalavahetusel külastasid Tallinna meeskondliku käsivõitluse, Venemaal nime all „müür müüri vastu" tuntud võistlusala meistrid, et leida siin endile mõttekaaslasi, taaselustada selle spordiala harrastamise traditsioone ja arendada Eestis vene võitluskunsti-kultuuri. Praeguseks on STENKA oma tegevust arendanud juba 18 riigis, sealhulgas Jaapanis, Šveitsis, Prantsusmaal, Saksamaal.

Nagu rääkis Sputnikule vene käsivõitluse klubi STENKA meister Valeri Maistrovoi, seisneb meeskondliku käsivõitluse eripära selles, et tegemist on maailmas ainsa grupiviisilise võitlusega, mis tähendab, et vastakuti ei seisa mitte kaks võistlejat, nagu näiteks poksis või maadluses, vaid meekonnad (kolm kolme vastu).

„Kahjuks ei ole see praegu veel olümpia-spordiala, kuid me töötame usinalt selles suunas ning juba on ka tulemusi, ja loodame, et lähemas tulevikus näeme meeskondlikku käsivõitlust ka olümpiaalade nimekirjas," tunnistas Maistrovoi.

Käsivõitluse uus hingamine

Valeri sõnul on käsivõitlus tuhandeaastane vene traditsioon, mis pärast revolutsiooni hävitati, kuid nüüdsed ala harrastajad ei püüa taaselustada omaaegset „müüri", vaid soovivad selle spordiharrastuse uuestisündi rahvusvaheliselt tunnustatud spordialana.

Maistrovoi kinnitab, et see on ohutu, huvitav ja vähe kulutusi nõudev spordiala, kuna ei nõua eraldi saale ega spetsiaalset treeninguvarustust. Selle spordiala harrastus on kättesaadav ja sobiv igale huvilisele, olenemata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest.

„Meeskondlikus käsivõitluses saab iga inimene oma võimeid näidata, leida endale õige koht ja rakendus meeskonnas," toonitabValeri.

Teine Venemaa esindaja vene käsivõitluses, rahvusvahelise võitluskunstide föderatsiooni STENKA asepresident Roman Gruzinov ütleb, et „meeskondlikus käsivõitluses on kõige olulisem aspekt kollektiivne tugi — et inimene mõistaks, et et ta ei ole üksi."

Moskvast tulnud külaliste, STENKA esindajate sõnul on nende käsivõitlus spordiala, kus kasutatakse nii poksitehnikat kui löökvõtteid, samuti võitlusvahenditena nuge, kaikaid või kilpi ja mõõka.

Kõik, kes soovivad selle spordiala esindatusest Eestis lähemalt teada, võivad kirjutada Sputniku toimetusele info@sputnik-news.ee ja saada täiendavat informatsiooni.

 

 

Peamised teemad