08:06 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
EOK presidendiks valiti Urmas Sõõrumaa.

EOK presidendiks valiti Urmas Sõõrumaa

© Sputnik / Юрий Сомов
Sport
lühendatud link
11 0 0

Eesti Olümpiakomitee (EOK) täiskogu valis teises voorus EOK presidendiks Urmas Sõõrumaa.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. Jüri Ratas kogus teises voorus 60 ja Urmas Sõõrumaa 61 häält, seega osutus valituks Urmas Sõõrumaa.

Sõõrumaa teatas, et tema asepresidendi kandidaadid on Tõnu Tõniste ja Jüri Tamm, tearas BNS.

Esimeses hääletusvoorus kogus Tõnu Tõniste 29 häält, Urmas Sõõrumaa 37 häält ja Jüri Ratas 55 häält. Kuna esimeses voorus ei kogunud ükski kandidaat võiduks vajalikku 50 protsenti pluss ühte häält, pääsesid teise vooru kaks enim hääli kogunud kandidaati. Esimeses voorus oli võiduks vaja 62 häält.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47