11:32 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
EOK presidendiks valiti Urmas Sõõrumaa.

EOK presidendiks valiti Urmas Sõõrumaa

© Sputnik / Юрий Сомов
Sport
lühendatud link
10 0 0

Eesti Olümpiakomitee (EOK) täiskogu valis teises voorus EOK presidendiks Urmas Sõõrumaa.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. Jüri Ratas kogus teises voorus 60 ja Urmas Sõõrumaa 61 häält, seega osutus valituks Urmas Sõõrumaa.

Sõõrumaa teatas, et tema asepresidendi kandidaadid on Tõnu Tõniste ja Jüri Tamm, tearas BNS.

Esimeses hääletusvoorus kogus Tõnu Tõniste 29 häält, Urmas Sõõrumaa 37 häält ja Jüri Ratas 55 häält. Kuna esimeses voorus ei kogunud ükski kandidaat võiduks vajalikku 50 protsenti pluss ühte häält, pääsesid teise vooru kaks enim hääli kogunud kandidaati. Esimeses voorus oli võiduks vaja 62 häält.

 

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26