11:41 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Sport
lühendatud link
12 0 0

Eesti Olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee kaardistas suuremat tähelepanu vajavad töövaldkonnad, valdkondade arendamiseks moodustakse komisjonid ning viimaste ettepanekud saavad olema aluseks täitevkomitees vastu võetavatele otsustele.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. EOK täitevkomitee uue koosseisu esimesel koosolekul kaardistati ja määrati lähiaja uued tegevussuunad ja valdkonnad, mis vajavad suuremat tähelepanu, teatas EOK esindaja BNS-ile. Täitevkomitee otsustas, et EOK tegevuste tõhusamaks muutmiseks peab organisatsiooni juhtimisse aktiivsemalt kaasama nii täitevkomitee liikmeid kui ka valdkonna eksperte. Selleks moodustakse töövaldkondade komisjonidel ning nende kujundatav nägemus ja tehtavad ettepanekud saavad olema aluseks EOK täitevkomitees vastu võetavatele otsustele.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnas, et organisatsiooni juhtimismudeli muutmine on aluseks edasistele tegevustele.

"Pean oluliseks, et iga EOK täitevkomitee liikmeks valitud isikul on konkreetne töövaldkond kuhu ta ka sisuliselt panustab. Läbi komisjonide töö juhtimise või neis osalemise on see kõige tõhusam," sõnas Sõõrumaa ja lisas, et see võimaldab kaasata EOK ja kogu Eesti spordi arendamise juurde rohkem eksperte.

"Usun sellesse mudelisse ja teen ka omalt poolt kõik, et komisjonide töö käivituks, oleks järjepidev ja sisuline. Iga täitevkomitee liige peab aasta lõpuks andma ülevaate oma panusest ja komisjonide tegevuste tulemustest," sõnas Sõõrumaa. "Järgmisteks sammudeks on komisjonide koosseisude komplekteerimine. Juba maikuu täitevkomitee koosolekul peaks enamike komisjonide koosseisud ka selged olema. Komisjonide esimeseks ülesandeks saab olema oma valdkonna hetkeolukorra kaardistamine ja sealt edasi konkreetse tegevuskava koostamine."

Koosolekul anti ka ülevaade Rio de Janiero olümpiamängudeks ettevalmistumisest. Kolmapäevase seisuga on kvalifikatsioonitingimused täitnud 31 Eesti sportlast. Koondise nimekiri aga saab täiendust ning koondise lõplikuks suuruseks võib kujuneda umbes 40 sportlast.

 

Peamised teemad