09:28 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Sport
lühendatud link
2410

Eesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustas Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses toimunud pidulikul vastuvõtul tänavu rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid võitnud sportlasi ja nende treenereid - kokku on Eesti sportlased võitnud täiskasvanute, juunioride ja noorte rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt 70 medalit.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. EOK president Urmas Sõõrumaa rõhutas tänuüritusel iga Eesti sportlase medalivõidu tähtsust.

„Olümpiaaasta esimene pool on Eesti spordi jaoks olnud edukas. 70 võidetud tiitlivõistluse medalit on märkimisväärne arv. Sõltumata spordialast ja kas see on olümpiaala või mitte, nõuab medalini jõudmine pikaajalist pühendumist, tarka treenimist, tipptasemel abilisi ja taustajõude. Eriline heameel on selle üle, et suure osa meie medalisaagist on võitnud noored. See on kinnitus, et Eesti sport on jätkusuutlik ja meil on sirgumas tänastele tippudele vääriline järelkasv. Suur tänu teile kõigile, kes te olete Eesti lippu kõrgel hoidnud," ütles Sõõrumaa.

Eesti sportlased on aasta esimese viie ja poole kuuga võitnud täiskasvanute, noorte ja juunioride rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt 70 medalit 19 spordialalt — 11 kuld-, 17 hõbe- ja 42 pronksmedalit. Euroopa meistrivõistlustel jõuti medalivõitudeni 55 ja maailmameistrivõistlustel 15 korral. Täiskasvanute ja noorte tiitlivõistlustelt võidetud medalid arv oli vastavalt 27 ja 43.

Eestile esimesel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid toonud spordialad on jalgrattasport, judo, jõutõstmine, kahevõistlus, karate, kiiruisutamine, kulturism, maadlus, piljard, purjetamine, sambo, sumo, sõudmine, taekwondo (ITF), tantsusport, triatlon, tõstmine, veemootorisport, võimlemine.

 

Peamised teemad