10:25 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Turniiriga kaasneb arvukalt erinevate maade vutifännide massikaklusi, mille käigus mõned osalejad on saanud tõsiseid traumasid.

Suurbritannias püütakse leida rahutustesse segatud jalgpallifännide seotust Kremliga

© Sputnik / Григорий Сысоев
Sport
lühendatud link
12 0 0

Suurbritannia valitsus otsib Prantsusmaal toimuva jalgpalli EM-2016 korrarikkumistes osalenute seotust Kremliga, eeldades, et sellise taktika taga on soov näidata „vene jõudu“, liiati kuuluvad nende andmetel mõned kaklustes osalenud Vene Föderatsiooni jõustruktuuridesse.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Suurbritannia kõrged valitsusametnikud otsivad 2016. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel Prantsusmaal kaklusi korraldanud jalgpallifännide võimalikke seoseid Venemaa võimuorganitega, kirjutab Guardian.

Ajaleht väidab, et olemasolevate tunnistuste kohaselt on märkimisväärne osa „julmades ja hästi koordineeritud kallaletungides" briti ja teiste meeskondade poolehoidjatele Marseilles´s ja Lille´is osalenutest „jõustruktuuride töötajad".

„Kõrged riiiametnikud (Suurbritannia valitsusest — toim.) kardavad, et vene huligaanide poolt EM-2016-l korraldatud korrarikkumised olid sanktsioneeritud Kremlist, ja selgitavad nende seost Vladimir Putini režiimiga," kirjutab ajaleht.

Eksperdid ja Suurbritannia valitsus oletavad, et selle taktika eesmärgiks on demonstreerida „vene jõudu" ja ühtlasi kujundada Venemaal endal legendi sellest, et kogu ülejäänud maailm on üksmeelselt tema vastu meelestatud. Londonis konstrueeritud teooria kohaselt on EM-2016-l korraldatud rahutused „jätkuks sellele, mida on kirjeldatud kui venelaste „hübriidsõda", märgib väljaanne.

Nagu teatas ajalehele allikas Briti valitsusringkodadest, „on raske tõestada, et see oli Kremli poolt saknktsioneeritud, kuid meil on võimalik näha, et mõned neist asjaosalistest kuuluvad Venemaa jõustruktuuridesse."

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused toimuvad 10. juunist 10. juulini kümnes Prantsusmaa linnas. Turniiriga kaasneb arvukalt erinevate maade vutifännide massikaklusi, mille käigus mõned osalejad on saanud tõsiseid traumasid. Marseilles´s Venemaa ja Inglismaa vahel peetud jalgpallimatši ajal toimunud massikakluse eest mõistis UEFA Venemaa Föderatsioonile karistuseks 150 000 eurose trahvi ja tingimisi Venemaa koondise diskvalifitseerimise kuni EM-i lõpuni. Prantsusmaa kohus mõistis pärast Marseilles´s enne Inglismaa — Venemaa mängu EM-2016-l toimunud korrarikkumise eest kolmele Venemaa vutifännile karistuseks vabadusekaotuse ühest kuni kahe aastani.

Putin on varem kommenteerinud intsidente vene jalgpallifännide osavõtul, nimetades neid „täielikuks häbiplekiks". Ta avaldas omapoolset kahetsust ja teatas, et suhtumine korrarikkujatesse peab kõikjal olema ühene. Seejuures lisas president, et ta ei tea, „kuidas 200 meie jalgpallisõpra suutsid seal mitu tuhat inglast läbi peksta".

 

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Austraalia peaminister Scott Morrison

  Austraalia konservatiivne valitsus teatas, et ei kavatse sarnaselt USA-le ja mitmele Euroopa riigile ÜRO ränderaamistikuga ühineda.

  5
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26