23:47 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
ROK lubab Vene sportlased IAAF-i testi läbimisel Vene lipu all Riosse.

Venemaa sportlased saavad Rio olümpial osaleda Vene lipu all

© REUTERS / ALKIS KONSTANTINIDIS
Sport
lühendatud link
60 0 0

ROK lubab Vene sportlased IAAF-i testi läbimisel Vene lipu all Riosse.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Vene kergejõustiklased, kes läbivad IAAF-i individuaalse testi, saavad osaleda Rio olümpiamängudel Vene lipu all, teatas Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Back teisipäeval.

"Kui leidub kõlbulikke sportlasi, võistlevad nad Vene Olümpiakomitee meeskonna liikmetena," ütles Bach ajakirjanikele.

ROK-i president lükkas tagasi väited, et Vene kergejõustiklased võiksid võistelda neutraalse või olümpialipu all.

ROK avaldas teisipäeval ühtlasi toetust Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) otsusele mitte lubada Vene kergejõustikukoondist olümpiamängudele.

IAAF otsustas reedel jätta jõusse otsuse dopinguskandaalidest määritud Vene kergejõustikuliidule kehtestatud keelu, kuid jättis laokile ukse mõnede kergejõustikutähtede osaluseks olümpiamägnudel. IAAF-i presidendi Sebastian Coe sõnul on väljaspool Vene süsteemi baseeruvatel sportlastel võimalik pärast nende küsimuse läbivaatamist IAAF —i dopingunõukogu poolt rahvusvahelistele võistlustele naasta, kuid mitte Vene lipu all.

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit peatas novembris Vene kergejõustikuliidu liikmesuse organisatsioonis pärast Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) sõltumatu komisjoni raportit riigi mahitatud dopingutarvitamisest ja ulatuslikust korruptsioonist Vene spordis. Ühtlasi keelati Vene kergejõustiklastel rahvusvahelistel võistlustel osalemine.

IAAF pikendas keeldu märtsis.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9