00:36 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Vladimir Putin.

Putin: olümpiakomitee loogu dopingukomisjon

© Ruptly.
Sport
lühendatud link
1210

Dopinguproovi kordustestiga pärast Londoni 2012. aasta OM-i põrus 15 inimest, kes esindasid kaht spordiala ja üheksat rahvuslikku olümpiakomiteed.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) tegi teatavaks 2008. ja 2012. aasta suveolümpiamängudel osalenud sportlaste dopinguproovide kordustestide teise laine tulemused; 45 inimese proovid andsid positiivse tulemuse, teatas RIA Novosti.

ROK teatas, et 30 positiivset dopinguproovi Pekingi olümpiamängudelt kuuluvad medali võitnud sportlastele. Dopingut kasutanud sportlased esindasid nelja spordiala ja kaheksat rahvuslikku olümpiakomiteed.

Dopinguproovi kordustestiga pärast Londoni 2012. aasta OM-i põrus 15 inimest, kes esindasid kaht spordiala ja üheksat rahvuslikku olümpiakomiteed, lisati Rahvusvahelisest Olümpiakomiteest. Dopinguproovide kordustestidega 2008. ja 2012. aasta olümpiamängudel osalenud sportlastele alustati maikuus.

Sportlaste üldarv, kes kordustestide tulemusel sisse kukkusid, ulatus 98 inimeseni. Nende hulgas on ka venelased: mais andsid positiivse tulemuse kaheksa dopinguproovi 2012. aasta ja 14 proovi 2008. aasta suveolümpiamängudelt.

ROK märgib, et möödunud aastae dopinguproovide kordustestimine jätkub Rio de Janeiro olümpiamängude ajal, mis algavad 5. augustil.

Vene president Vladimir Putin ütles, et Vene olümpiakomitee peaks looma dopinguga võitlemiseks sõltumatu ühiskondliku komisjoni.

"Pean otstarbekaks pöörduda Vene olümpiakomitee poole ettepanekuga luua sõltumatu — tahan rõhutada: nimelt sõltumatu — ühiskondlik komisjon, kuhu võiksid lisaks Vene asjatundjatele kuuluda ka välismaised meditsiini- ja õigusspetsialistid, mainekad ühiskonna- ja sporditegelased ning asjatundjad," ütles Putin reedel valitsuse nõupidamisel.

President rõhutas, et loodava komisjoni põhiülesanne on "karm kontroll rahvusliku dopinguvastase võitluse plaani elluviimise üle".

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88