16:26 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Sport
lühendatud link
Таllinn — Rio de Janeiro (43)
383 0 0

Rio de Janeiro olümpiamängude avatseremooniani on jäänud vaid mõni päev. Kuid juba homme, 3. augustil algab jalgpalli olümpiaturniir. Iga nelja aasta tagant toimuv maailma suurim spordisündmus lõpeb 21. augustil.

TALLINN, 2. august — Sputnik. Rio spordiobjektid on jagatud brasiilia korraldajate poolt nelja klastrisse — nendeks on Maracanã, Copacabana, Barra ja Deodoro. Igas neist on mitu spordiväljakut-staadioni.

2016. aasta mängude ulatusest annab aimu see, et võistlused toimuvad ka teistes linnades: Belo Horizontes, pealinnas Brasílias, Salvadoris ja hiigellinnas São Paulos. Seal paiknevad staadionid mängude jalgpalliturniiri jaoks.

Võistlused toimuvad 31 spordialal, sealhulgas on paljude aastate peale esmakordselt esindatud kaks ala — golf ja seitsmeragbi.

46 eesti sportlast osalevad Olümpial 13 spordialal. Rohkem oli meie sportlasi — 47 — ainult 2008. aasta Pekingi olüpiamängudel.

Esimene olümpiarekord on juba püstitatd: võistlustest võtab osa ennenägematu hulk riike — 206. Rändekriisi ohvrid esinevad eraldi ROK-i lipu all — nende võistkonnas on esialgsetel andmetel viis kuni kümme sportlast. Riikidest on uustulnukateks Kosovo ja Sudaan.

Kui otsustate omal käel Rio spordipeole sõita, siis selleks leidub häid näpunäiteid netis, ja Riosse pääseb ka laevaga Hispaaniast või Portugalist. See on tublisti odavam kui lennusõit. Kuigi ümberistumistega pääsete kiiremini kohale ka lennukiga: mida rohkem ümberistumisi, seda taskukohasemalt.

Niisiis, jõudsite Riosse, aga kus seal elada? Kui tulite telgiga, siis selle võib püsti panna Copacabanas, nagu kasinama rahakotiga turistid ja fännid teevadki, kuid… võite kokku põrkuda mõne ülehoolitseva politseiniku või kodutu naabriga — rahatu, aga noaga.

On teisi võimalusi.

CouchSurfing — leiate majutuse seljakotirändurite sõprade kodus.

Airbnb — lihtsaim viis üürida tuba või korter Rios interneti teel. Hinnad ulatuvad 15 eurost kuni… 1715 euroni öö eest.

Hosteli- või hotellikoht läheb mugavuse- ja teeninduseihkajale maksma umbes 200 eurot öö eest, mis iseendast ei ole sugugi niiväga kallis.

Nüüd pisut piletitest: piletite müük algas 2015. aasta aprillis. Neid on veel võimalik osta. Seda kas kohapeal kassast (müük käib siiamaani) või ametlike vahendajate kaudu.

 

 

Teema:
Таllinn — Rio de Janeiro (43)

Peamised teemad