09:49 24. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Rio de Janeiro. OM 2016.

ROK-i president kutsus olümpia avatseremoonial ühtsusele

© Sputnik / Григорий Сысоев
Sport
lühendatud link
Таllinn — Rio de Janeiro (43)
37 0 0

Brasiilia ajutine riigipea Michel Temer kuulutas 31. suveolümpiamängud ametlikult avatuks.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Brasiilia ajutine president Michel Temer kuulutas reedel Rio de Janeiro suveolümpiamängud ametlikult avatuks.

Temeri kõnele järgnes vilekoor, teatas BNS.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach kutsus Rio de Janeiro suveolümpiamängude avatseremoonial ühtsusele maailmas, mis on elamas kriisides, usaldamatuses ja ebakindluses.

"See on meie olümpia vastus: 10 000 maailma parimat sportlast, võistlevad üksteisega, samal ajal elades rahumeelselt üheskoos olümpiakülas, jagades oma toitu ja oma emotsioone," ütles Bach.

"Selles olümpiamaailmas näeme, et meie ühised humaansed väärtused on tugevamad kui jõud, mis tahavad meid lõhestada," lisas ta.

Rio olümpiatule süütas maratonijooksja Vanderlei Cordeiro de Lima

 

 

 

Teema:
Таllinn — Rio de Janeiro (43)

Peamised teemad

 • Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

  Seoses EL eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumisega kontrollib politsei esmaspäevast reedeni tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja nende dokumente

  6
 • Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva

  Eesti rahvusvähemuste päev ehk Eesti rahvuste päev on 24. septembril tähistatav tähtpäev, mis meenutab Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal

  16
 • Illustreeriv foto

  Juba aasta otsa üritavad ametnikud ja poliitikud jälile saada ühes Rootsis Älvrosis asuvas kollases majas toimuvale. Selles majas magab sõjaväenaridel 35 Ukrainast ja Valgevenest pärit hooajatöölist.

  28