03:27 23. Märts 2018
Tallinn0°C
Kuula otse
Avalikku korda on toodud tagama 85 000 politseinikku, kaitseväelast ja julgeolekutöötajat.

Koos Rio olümpiamängudega algab tänavapättidel „saagikoristus“

© Sputnik /
Sport
lühendatud link
2601

Turistide ja sportlaste jaoks kujutavad endast suurimat ohtu tänavapoisid ja taskuvargad. Nende töö on – „saagikoristus“: teie fotoaparaat on nende saak.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Rio de Janeiros, kus avatakse olümpiamängud, on tõsiselt tugevdatud turvameetmeid. Politoloog Vjatšeslav Smirnov avaldas Sputniku raadios arvamust, et tegelikku ohtu mängude külalistele ei kujuta endast sugugi mitte terroristid ega Zika-viirus.

Brasiilias Rio de Janeiros avatakse XXXI suveolümpiamängud. Kõige tähtsama spordipeo ootusi on tumestanud nii dopinguskandaalid kui ka ebastabiilne poliitiline olukord Brasiilias, majanduskriis ja Zika-viiruse põhjustatud hirmud.

Rio de Janeiros on tõsiselt tugevdatud julgeolekumeetmeid. Avalikku korda on toodud tagama 85 000 politseinikku, kaitseväelast ja julgeolekutöötajat, teatas riigi justiitsminister Alexandre de Moraes. Turvameetmeid on tugevdatud staadionidel ja tuntud turismiobjektide ümbruses.

Ministri sõnul on oht terrorirünnakute toimepanemiseks Brasiilias minimaalne, õiguskorrakaitsjad ja sõjaväelased teevad kõik selleks, et mingeid intsidente ei tekiks.

Eelnevalt arreteeriti riigis 12 kuritegeliku grupeeringu liiget, kes suveolümpiamängudeks terroriakte kavandasid. Võimude teatel üritasid nad luua kontakte rühmitusega Islamiriik, mis on paljudes riikides keelatud. Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach on kindel, et Brasiilia võimud suudavad olümpiamängudel turvalisuse tagada.

Poliitilise sotsioloogia uurimise instituudi direktori, politoloog Vjatšeslav Smirnovi arvates kujutab endast tegelikku ohtu Olümpia külalistele tänavakuritegevus.

„Tehnilisest küljest on Brasiilia Olümpia läbiviimiseks valmis — Rahvusvaheline Olümpiakomitee tunnistas kõik vastuvõetavaks. Kuid sotsiaal-poliitilisest aspektist, kuritegevuse poolest vaatame, kas ja kuivõrd Brasiilia politsei suudab sportlasi ja turiste säästa nende sündmustest, mis Rios pidevalt toimuvad. Need on massimeeleavaldused, opositsiooni meeleavaldused, lahkunud valitsuse toetajate meeleavaldused, ja ka tänavakuritegevus, mille on Brasiilias alati olnud väga kõrge. Turistide ja sportlaste jaoks kujutavad endast suurimat ohtu tänavapoisid ja taskuvargad. Nende töö on — „saagikoristus": teie fotoaparaat on nende saak. Rahvas on vaene, laste tänavakuritegevus on väga suur," ütles Vjatšeslav Smirnov Sputniku raadio saates.

Tema hinnangul suudavad Brasiilia eriteenistused ja politseinikud julgeoleku tagamisel arvesse võtta 2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel läbiviimisel omandatud kogemusi.

„Järeldused on tehtud, politsei on oma tööd tõhustanud. Seejuures tuleb mõista, et jalgpalli meistrivõistlustele koguneb pisut teistsugune publik. Ehkki sealgi on palju rikkaid turiste, ei lenda Euroopast või Ameerikast Brasiiliasse siiski igaüks — see on küllalt kulukas lõbu. Olümpiamängudele tuleb, esiteks, rohkem rahvast ja teiseks, tuleb rohkem suurilmaseltskonda, jõukamaid inimesi. Siin koguneb rohkem naisi ja see tähendab — tänaval saab rohkem kuldketikesi käest ja kaelast ära rebida. Tänavakuritegevus mõjutab suuresti turistide ja sportlaste muljeid. Kõik muu on Brasiilias suurepärane. Kuid loodame, et kõik läheb hästi. Brasiilia politsei oskab tegutseda piisavalt kiiresti ja kindlakäeliselt.

 

 

Peamised teemad