06:16 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
50 0 0

Rahvusvahelise Paraolümpia Komitee president Philip Craven ütles pühapäeval, et Venemaa sportlased ei osale 7.-18. septembrini Rio de Janeiros paraolümpial.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Venemaad ei lubata Rio de Janeiro paraolümpiale seoses ilmsiks tulnud ulatusliku dopingukasutusega ja selle mahitamisega riigi tasandil.

Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee (IPC) president Philip Craven ütles pühapäeval, et Venemaa osalemise peatamine selles ühenduses tähendab seda, et Vene sportlased ei osale 7.-18. septembrini Rio de Janeiros paraolümpial, teatas BNS.

Paraolümpiakomitee mõistis otsesõnu hukka Vene riigi osalemise dopinguskandaalis, kuid ei süüdistanud konkreetselt Vene presidenti Vladimir Putinit.

Craveni sõnul ei ole küsimus mitte selles, et sportlased petavad süsteemi, vaid hoopis riigi mahitatud süsteemis, mis petab sportlasi.

"Dopingukultuur, mis reostab Vene sporti, on pärit Vene valitsusest ning on nüüd paljastatud mitte ühes, vaid kahes rahvusvahelises raportis, mille tellis Maailma Antidopinguagentuur (WADA).

Venemaa sai 2012. aasta Londoni paraolümpial medaliarvestuses teise koha ning kavatses saata Riosse 267 võistlejat 18 spordialal. Nüüd on see võimalik ainult juhul, kui Moskva esitab apellatsiooni ja see heaks kiidetakse.

IPC otsus mitte lubada Vene sportlasi Rio de Janeiro paraolümpiale seoses riigi mahitatud dopinguprogrammiga on uskumatu ja mõistusevastane, ütles Vene spordiminister Vitali Mutko pühapäeval.

"Minu arvates on see mõistusevastane," ütles Mutko Interfaxile.

"See on pretsedenditu otsus. Ma ei mõista, millel see põhineb," sõnas ta spordiuudiste agentuurile R-sport. Ta lubas täielikku toetust Vene paraolümpiakomiteele.

Vene paraolümpiakomitee president Vladimir Lukin teatas pühapäeval, et IPC otsus kaevatakse edasi spordi arbitraažikohtusse Lausanne'is.

"Meie reageering saab olema õiguslik, me kaebame Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Spordi Arbitraažikohtusse Lausanne'is," ütles Lukin Interfaxile.

 

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

ROK-i otsus vene sportlaste olümpiamängudele lubamisest valmistas WADA-le pettumuse
Venemaa Olümpiakomitee vastas WADA süüdistustele
Spordikohus ROK-i vastu
ROK ei kehtestanud täiskeeldu Vene sportlaste osalemisele Rios

Peamised teemad