16:06 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Sport
lühendatud link
Таllinn — Rio de Janeiro (43)
14 0 0

Juba homme toob Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum meie olümpiaajaloo uued vaatenurgad Rahvusraamatukokku.

TALLINN, 9. august — Sputnik. Rahvusraamatukogu avab oma näitusesaalis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi rändnäituse „Tahtmine oli suur ehk eestimaine olümpiakokteil", mis pakub uusi ja huvitavaid teadmisi meie olümpialoost, teatas Eesti Rahvusraamatukogu.

Olümpiateema pakub alati midagi uut ja huvitavat. Nii ka tänavusel olümpia-aastal. Rio de Janeiro olümpiamängudele pühendatud väljapanek toob huvilisteni lugusid Eesti sportlastest ja olümpiamängudest.

"Tegu ei ole tavapärase ülevaatega meie sportlaste olümpiasaavutustest läbi aegade, vaid siin on püütud leida põnevaid lugusid ja värskeid vaatenurki, mis aitaksid kaasa Eesti spordiajaloo rikastamisele ning annaksid külastajatele rohkesti uut infot. Näitusel esitatavaid lugusid ühendab punase niidina arusaam, et olümpial käimine on olnud eestlaste jaoks alati eriline sündmus. Olümpiale on püritud alati: hoolimata sellestki, kui halli kivina on ees seisnud olematu sportlik tase, puuduv sportlik organisatsioon või koguni hävitatud omariiklus. Tahtmine on olnud alati suur," ütles Spordi- ja olümpiamuuseumi teadussekretär Kalle Voolaid.

Näituse kontseptuaalne raam rajaneb tahtmisele — kõige alusele spordis. Eesti sportlased on kandnud läbi aegade oma hinges suurt tahtmist olümpiale pääseda, sealset atmosfääri nautida ja võidu nimel pingutada. Võimalused on olnud igal ajal erinevad, kuid tahtmine on ikka sama.

Väljapanekult leiab külastaja hulgaliselt huvitavaid, mõnusate lugudega täiendatud fotomeenutusi meie edukamatest olümpialastest, lisaks põnevaid juhtumisi Eesti olümpialoo noorpõlvest, kulgemistest Nõukogude ajal ja taasjõudmisest sinimustvalge lipu alla. Näha saab sportlaste ajaloolisi võistlusriideid, spordivahendeid ning —varustust, naljakaid ja kohati ootamatuid meeneid, medaleid, märke ning veel palju muudki. Näitusel on esmakordselt eksponeeritavaid esemeid.

Näitus on avatud 10. augustist 20. septembrini Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis.

Väljapanekut on varem eksponeeritud. Eesti Spordimuuseumis ja Pärnu Keskraamatukogus.

 

Teema:
Таllinn — Rio de Janeiro (43)

Peamised teemad