15:25 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Leila, Liina ja Lily Luik.

Enne eestlasi pole kolmikud olümpial omavahel võistelnud

© REUTERS / INTS KALNINS
Sport
lühendatud link
51 0 0

Norra ajaleht Aftenposten kirjutab, et kuigi kolmikud on varemgi olümpiamängudel osalenud, pole nad seni veel üksteise vastu võistelnud, nagu Eesti maratonijooksjatest õed Luiged.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Aftenposten heidab oma artiklis tagasipilgu sellele, kuidas praeguseks 30-aastased Leila, Liina ja Lily Luik alles 24-aastastena treenima hakkasid. Pärast paari aastat raskeid treeninguid said õed aru, et nad on piisavalt tasemel, et rahvusvahelistel võistlustel osaleda. Lõpuks võtsidki õed ette Rio de Janeiro olümpiamängud, kirjutab Aftenposten ja pakub kolmikute ürituse tunnuslauseks sõnamängu "Rio trio", teatas BNS.

"Nägime ühe aasta järel, et meil on Eestis hea tase. Saime aru, et võiksime end ka välismaal proovile panna. Otsustasime EM-ile minna. Ja siis olümpiale," refereerib Aftenposten intervjuud, mille kolmikud Reutersile andsid. Võistlustel toetavad Luiged üksteist nii vaimselt kui ka taktikaliselt ja pakuvad ka vastastikku tuulevarju. Samas elavad ja treenivad nad igaüks omaette. Pikemates treeninglaagrites jooksevad nad aga koos — näiteks nagu Kenya kõrgustreeningul.

Luiged jooksid eelmisel aastal kolmekesi Pekingis toimunud MM-il maratoni ja parima koha sai 27-ndaks tulnud Liina. Olümpianormi täitsid nad aga oma kahe tunni ja 45 minuti juures üsnagi edukalt.

Norra TV2-s naiste maratoni kommenteeriv Johan Kaggestad ütles Aftenpostenile, et kuigi õed Luiged jooksevad hästi, jäävad nende tulemused tõenäoliselt keskmisest tahapoole. Samas rõhutas Kaggestad, et kvantiteet siin ei loe, sest tegu on ajalukku mineva sündmusega.

 

Peamised teemad