08:24 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sport
lühendatud link
Таllinn — Rio de Janeiro (43)
33 0 0

Varem ei lubanud Rahvusvaheline paraolümpiakomitee paraolümpiamängudele kogu Venemaa koondist viidates Richard McLareni juhitud Rahvusvahelise antidopinguagentuuri uuriskomisjoni tulemustele.

TALLINN, 22. august — Sputnik. Venemaa meedia käivitas Venemaa paraolümpiasportlaste toetuseks, kelle osalemise Rio paraolümpiamängudel Rahvusvaheline paraolümpiakomitee (POK) ära keelas, projekti "#vaatamata", teatas RIA Novosti.

Sportlased räägivad ise sellest, milline koht on spordil nende elus ja sellest, kuidas neil õnnestus leida endas uut elujõudu ja vallutada uusi kõrgusi.

Varem kahekordne Venemaa meister ratastoolisportlaste kuulitõukes ja kettaheites Jelena Gorlova pöördus POK presidendi Philip Craven poole.

"Härra Craven, vastake palun: me mõlemad olema ratastoolis, me mõistame teineteist nagu ei keegi teine, miks ja mille eest võtate te meilt meie unistuse, võimaluse osaleda paraolümpiamängudel?" tsiteerib telekanal Gorlovat.

© RIA Novosti
Vaatamata: Jelena Gorlova paraolümpiamängudest 2016

Sportlane rääkis, et ainult sport andis talle võimaluse "süüdata uus tuluke", kui ta pärast saadud traumat peaaegu täielikult halvatuks jäi. Ta märkis seejuures, et pooldab puhast sporti ega ole kunagi toetanud sportlasi, kes keelatud preparaate kasutavad.

Oma loo rääkis ka ujuja Dmitri Kokarev, kes hakkas sportima suisa kolmekuuselt. "Ujuma õppida oli raske, sest lastehalvatus võib ole erineva raskusega ja minul oli see kõige raskekujulisem. Kaks aastat õppisin ma ainult vee peal püsimist. Meeleheitehetked võivad olla iga inimese elus, kuid tuleb teadvustada, mille poole sa püüdled," rääkis ta.

© RIA Novosti
Vaatamata: Dmitri Kokarev paraolümpiamängudest 2016

Teine Venemaa sportlane, Tatjana Savostjanova, räägib sellest, et sportimine on raske: "Mõnikord lähed nuttes treeneri juurde, sest nii valus on. Tema aga ütleb: Kannata olümpiamängudeni, kannata kuidas tahad!" Ei maga, muudkui treenin, valus on, aga kannatan".

© RIA Novosti
Vaatamata: Tatjana Savostjanova paraolümpiamängudest 2016

Ka internetikasutajad käivitasid Venemaa paraolümpiakoondise toetuseks ka hashtag #vaatamata sotsiaalvõrgustikes ja petitsiooni: 22. augusti hommikuks oli sellega liitunud 250 tuhat inimest.

Varem ei lubanud Rahvusvaheline paraolümpiakomitee paraolümpiamängudele kogu Venemaa koondist viidates Richard McLareni juhitud Rahvusvahelise antidopinguagentuuri uuriskomisjoni tulemustele. Kuid dokumendis endas pole Venemaa sportlaste vastu konkreetseid süüdistusi esitatud.

Venemaa esitas sellele otsuse peale protesti Spordi arbitraažikohtule, mis peab tegema otsuse Venemaa paraolümpiakoondise saatuse kohta hiljemalt 22. augusti keskööks.

 

 

Teema:
Таllinn — Rio de Janeiro (43)

Peamised teemad