18:14 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
2101

TALLINN, 23. august — Sputnik. Rahvusvaheline Spordikohus (CAS) ei lubanud Venemaa sportlasi osalema 2016. aasta paraolümpiamängudel, mis toimuvad Brasiilias Rio de Janeiros 7.-18. septembril.

Spordikohus lükkas tagasi Venemaa edasikaebuse Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee (IPS) otsuse peale, mis jättis Venemaa sportlased mängudest kõrvale.

Rahvusvahelise Ahtidopingu Agentuuri (WADA) komisjon, mida juhtis Richard McLaren, teatas 18. juulil dopingusüseeemist, mis väidetavalt toimis Venemaal riiklikul tasandil. Raportis märgiti ennekõike, et aastatel 2012-2015 läks jäljetult kaduma vene paraolümplaste 35 positiivset dopinguproovi.

Sellest lähtuvalt soovitas WADA Rahvusvahelisele Paraolümpiakomiteele (IPS) eemaldada Venemaa sportlased 2016. aasta paraolümpialt. IPS nõustus 7. augustil agentuuri sisukohaga. Venemaa Paraolümpiakomitee (VPOK) esitas seejärel edasikaebuse CAS-i.

Venemaal nimetati otsus ebainimlikuks, alatuks ja alandavaks. Rahvusliku paraolümpiakomitee andmetel keegi neist sortlastest, kelle nimed on mainitud McLareni raportis, 2016.aasta paraolümpiamängude koondisse ei kuulunud.

"Spordi Arbitraažikohus lükkas tagasi Vene Paraolümpiakomitee apellatsiooni, mis esitati IPC täitevnõukogu 7. augusti otsuse suhtes," teatas Lausanne'is asuv kohus avalduses.

Venemaa ei esitanud "mingeid tõendeid, mis seaksid kahtluse alla faktid, millele IPC oma otsuses toetus", seisis avalduses.

"Selle tulemusena kinnitati IPC otsus," lisati teates.

IPC otsustas Vene paraolümpiakoondise paraolümpiamängudelt eemale jätta Venemaa riiklikult mahitatud dopinguprogrammi tõttu.

Vene spordiminister Vitali Mutko nimetas CAS-i otsust "poliitiliseks". "See otsus ei kuulu õigusvaldkonda. See on rohkem poliitiline, kui õiguslik. Tagasilükkamiseks polnud mingit põhjust, aga see juhtus," sõnas ta.

 

 

Teema:
Dopingusõda (74)

Samal teemal

#vaatamata: Venemaa meedia käivitas projekti paraolümplaste toetuseks

Peamised teemad