19:27 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Sport
lühendatud link
Таllinn — Rio de Janeiro (43)
1601

Vene peaminister võttis sõna oma Facebooki-kontol, öeldes, et otsuse põhjuseks on "mõnede IPC liikumise liidrite soov kõrvaldada tugevaid võistlejaid".

TALLINN, 23. august — Sputnik. Vene peaminister Dmitri Medvedev sarjas teisipäeval Spordi Arbitraažikohtu (CAS) otsust jätta jõusse Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee (IPC) otsus mitte lubada Vene sportlasi septembris peetavatele Rio paraolümpiamängudele.

"Meie paraolümpialastele 2016. aastal Rios osalemise keelamine on küüniline otsus, mida motiveerib soov kõrvaldada tugevaid rivaale," kirjutas Medvedev oma Twitteri-kontol, teatas BNS.

Peaminister võttis sõna ka oma Facebooki-kontol, öeldes, et otsuse põhjuseks on "mõnede IPC liikumise liidrite soov kõrvaldada tugevaid võistlejaid".

"Venemaa dopingu uurimise lugu on väga sogane ja vastik kokteil, millest 80 protsenti on poliitika ja 20 protsenti doping," ütles valitsusjuht.

"Selle poliitika sihtmärgiks on Venemaa sport, Vene sportlased ja Vene riik," lisas ta.

Medvedevi sõnul peaks rahvusvaheline dopinguvastane süsteem olema "täielikult läbipaistev kõigi selle kasutajate jaoks", olema "subjektiivsusest prii" ning "rakendatud kõikidele ja kogu aeg võrdselt".

"Samas näeme jätkuvalt midagi fundamentaalset teistsugust," kirjutas ta. "See on spordi jaoks kurb."

 

Teema:
Таllinn — Rio de Janeiro (43)

Peamised teemad