05:37 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Sport
lühendatud link
Таllinn — Rio de Janeiro (43)
4001

Valgevene Paraolümpiakomitee juht nimetas Venemaa koondise kõrvalejätmist 2016. aasta mängudest kõige suuremaks väärsammuks kogu paraolümpia-liikumise ajaloos.

TALLINN, 24. august — Sputnik. Valgevene sportlased lähevad Rio de Janeiro paraolümpiamängude pidulikule avamisele Valgevene ja Venemaa lippe kandes, väitis vestluses Belarus Sputniku korrespondendiga Valgevene Vabariigi Paraolümpiakomitee esimees Oleg Šepel.

Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee (IPC) juht Philip Craven teatas 7. augustil, et komitee langetas üksmeelse otsuse Venemaa paraolümplaste 2016. aasta mängudest kõrvalejätmiseks ja Venemaa Paraolümpiakomiteelt liikmestaatuse äravõtmiseks. Venemaa Paraolümpiakomitee esitas apellatsiooni CAS-ile, kes lükkas selle tagasi. CAS-i otsus tehti teatavaks teisipäeval.

„Valgevene Paraolümpiakomitee juhina ei kavatse ma ei siin ega Brasiilias vait olla. Ma andsin isegi korralduse võtta Rio mängude avamisele kaasa Valgevene ja ühemõtteliselt ka Vene lipud. Need on mul seal kindla peale lehvimas," teatas Šepel.

Tema sõnul oli esmane tunne CAS-i otsuse peale — „Šokk! Ma tahan öelda, et see on kõige vääram samm kogu paraolümpia-liikumise ajaloos. Aga et invaliidid pannakse ühte patta poliitikutega, see on lausa pühaduseteotus," märkis agentuuri vestluskaaslane.

Šepel tuli taas kord tagasi loo juurde Venemaa sportlaste kaotsiläinud dopinguproovidega. „Mispärast ei nimeta keegi nende proovide omanike nimesid? On teada, et need on talialade sportlaste proovid. Mis puutuvad siia siis suvealade harrastajad? Nimetage nimed ja pange neile võistluskeeld," jätkas ta.

„Ma olen kindel, et poole aasta pärast hakatakse Venemaa Paraolümpiakomiteelt vabandust paluma," rõhutas ta.

Šepel märkis, et vene paraolümplastele tehti ettepanek võistelda IPC lipu all. Sputniku usutletav nimetas seda sooviks „ühiskonda kiilu lüüa". „See (esinemine IPC lipu all) on mõeldamatu. See on puhtalt poliitiline konks. Et kui te tulete võistlema mitte Venemaa, vaid IPC lipu all, siis oleme valmis teiega rääkima. Aga see on lihtsalt võimatu," lausus ta.

Šepeli sõnade kohaselt on see kõik üks poliitiline trikk.

2016. aasta paraolümpiamängud toimuvad Rio de Janeiros 7. — 18. septembril.

 

 

Teema:
Таllinn — Rio de Janeiro (43)

Samal teemal

Durmanov: me nägime, milline näeb välja dopingukatastroof
Vene peaminister sarjas Vene paraolümpialaste keelamist Rio olümpialt
CAS ei lubanud vene sportlasi Rio paraolümpiale
#vaatamata: Venemaa meedia käivitas projekti paraolümplaste toetuseks

Peamised teemad