04:08 30. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Sport
lühendatud link
6330

Seitsmendat korda paraolümpia mängudeks valmistuv Eesti koondis on oma parimas vormis ning medalilootus on olemas.

TALLINN, 31. august — Sputnik. Eesti paraolümpiakoondisesse pääsesid kergejõustiklased Sirly Tiik ja Egert Jõesaar ning ujujad Brenda Tilk, Elisabeth Egel ja Kardo Ploomipuu, pararattur Mari-Liis Juul.

Eesti üks suurimaid medalilootuseid on ujuja Kardo Ploomipuu, kes hetkel kannab Euroopa meistri tiitlit ning viimastel maailmameistrivõistlustel saavutas neljanda koha, teatas Eesti Paraolümpiakomitee. Üks paraolümpiamängude medal on Kardol juba olemas — 2008. aastal Pekingis võitis ta 100 meetri seliliujumises pronksi. Kardo on kaheksa viimast aastat tunnistatud Eesti parimaks parasportlaseks. Ujumistreeninguid alustas Ploomipuu 2002. aastal treener Õnne Pollisinski juhendamisel.

Rio de Janeirosse lähevad Eestit esindama veel kaks Pollisinski kasvandikku: Brenda Tilk, kes on täitnud paraolümpiamängude normi kolmel distantsil ning asub hetkel maailma edetabelis 8.-13. kohal ning Elisabeth Egel, kes võitis 2014. aastal Euroopa meistrivõistlustel ühe hõbeda ja ühe pronksi.

Eesti kergejõustikku esindavad Rio mängudel kuulitõukaja Sirly Tiik ja kettaheitja Egert Jõesaar. Sirly võitis 2000. aastal Sydney paraolümpiamängudel maailmarekordiga kulla odaviskes ning pronksi kõrgushüppes ja kuulitõukes. 2012. aasta Londoni mängudel saavutas ta kuulitõukes viienda koha. Alates 2004. aastast treenib Sirly Liivi Rünki käe all.

Kettaheitja Egert Jõesaar läheb aga oma esimestele paraolümpiamängudele ning hetkel asub ta maailma edetabeli kuuendal kohal. Egerti treenerid on Priidu Niit ja Mart Olman.
Seoses Venemaa sportlaste eemaldamisega Rio2016 paraolümpiamängudelt on Rio kutse saanud Eesti pararattur Mari-Liis Juul (võistlusklass C5).

"Pilet Riosse on meeldiv üllatus, ühtlasi ka pisut ehmatav, kuna see tuli ikkagi nii viimasel minutil. Olen põnevil. Kindlasti saab see olema minu senise karjääri kõige raskem võidusõit, aga olen selleks väljakutseks valmis," ütles Mari-Liis Juul.

"Kergejõustik ja ujumine on kõige tugevamad alad Eesti paraolümpiaspordis ning šansid jõuda tippude sekka on meie koondisel väga head. Paraolümpialiikumine on muutunud kogu maailmas väga tõsiseks ja professionaalseks. See, et viis meie sportlast on paraolümpiamängudele pääsenud, on väga tugev professionaalne saavutus. Paraolümpiasport on samuti tippsport!" ütles paraolümpiakoondise pressikonverentsil Eesti Paraolümpiakomitee president Urmas Paet.

Paraolümpiamängud Rio de Janeiros toimuvad 7.-18.septembrini, rattavõistlus algab 14.septembril.

 

 

Tagid:
paraolümpia, koondis, Rio de Janeiro, Eesti

Peamised teemad