04:31 17. Juuni 2019
Kuula otse
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
Neljakordne maailmameister ja kahekordne olümpiamedali võitja Besik Kuduhhov hukkus 27-aastasena.

India maadleja loobus hukkunud venelase Kuduhhovi medalist

© Sputnik / Владимир Баранов
Sport
lühendatud link
33 0 0

2012. aasta Londoni olümpiamängude dopinguproovide korduskontroll tuvastas Venemaa maadleja Besik Kuduhhovi puhul positiivse tulemuse. ROK ei ole veel ametlikult teatanud Kuduhhovilt medali äravõtmisest, kuid India meediaväljaanded kirjutavad juba autasu üleandmisest kolmanda koha saavutanud Yogeshwar Duttile.

TALLINN, 1. september — Sputnik. India vabamaadleja Yogeshwar Dutt keeldus vastu võtmast Venemaa FV hukkunud sportlase Besik Kuduhhovi hõbemedalit, teatab Kõrgõztani Sputnik viitega India väljaandele The Hindu.

Neljakordne maailmameister ja kahekordne olümpiamedali võitja Besik Kuduhhov hukkus 27-aastasena autoõnnetuses Armaviri lähistel 29. detsembril 2013. aastal. 2012. aasta olümpiamängudel võitis ta hõbemedali. 30. augustil teatasid India meediaväljaanded, et vene maadleja jäetakse pärast surma ilma Londoni olümpiamängudel võidetud hõbemedalist. Tema dopinguproov andis positiivse vastuse.

Dutt võitis Londonis kolmanda koha vabamaadluses kaalukategoorias kuni 60 kg.

„Besik Kuduhhov oli suurepärane maadleja, ma austan teda kui sportlast. Kahju, et dopinguproov andis positiivse tulemuse ja et see sai teatavaks pärast tema surma. Kui see on võimalik, tuleb medal talle alles jätta. See on lugupidav tema perekonna suhtes. Inimlik kaastunne on minu jaoks kõigest muust kõrgemal," kirjutas Yogeshwar Dutt oma Twitteri-postituses. Venemaa maadlusliidu (FSBR) president Mihhailo Mamiašvili omakorda teatas, et ta oli ja on jätkuvalt veendunud hukkunud maadleja Besik Kuduhhovi „puhtuses".

Tema sõnul on raske mõista, kuidas saab langetada otsuse hukkunud sportlaselt medali äravõtmiseks.

 

 

Tagid:
doping, medal, sport

Peamised teemad

 • Sabantui Tallinnas

  Tallinnas Tornide väljakul kogunes sadu pealinna elanikke ja külalisi, lauljaid-tantsijaid ja diplomaate, et tähistada 4. üleeuroopalist folkloorifestivali Sabantuy.

  23
 • Kallis lõbu: palju maksab Venemaa heidutus, illustreeriv foto

  European Reassurance Initiative rahastamine näeb ette "USA vägede edasise suurendamise" ja "Venemaa agressiooni heidutuse" Euroopas. Nii kulutatakse 800 miljonit dollarit "kaitserajatiste ehitustöödele, allveelaevatõrjerelvadele ja muudele kiireloomulistele prioriteetidele, mis heidutavad Venemaad". Balti riikidele on see hea uudis.

  34
 • Eesti lapsed

  Eesti konservatiivid näevad võõrtööliste arvukuse kasvus ohtu Eesti riigile, mistõttu eestlaste osakaal elanikkonnas väheneb. Vähemusrahvuste Esindajate Koja juht Rafik Grigorjan kommenteeris neid EKRE kartusi Sputnik Eestile.

  41