01:25 24. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Neljapaadi võistkonna liikmed Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä.

EOK ja Tallinna Linnavalitsus premeerivad sportlasi

© REUTERS / CARLOS BARRIA
Sport
lühendatud link
2910

Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeerib Rio olümpiamängudel pronksmedali võitnud neljapaadi meeskonda ja treenerit kokku 112 500 euroga.

TALLINN, 7. september — Sputnik. Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeerib Rio olümpiamängudel pronksmedali võitnud neljapaadi meeskonda ja treenerit kokku 112 500 euroga, teatas BNS.

Eesti paarisaerulise neljapaadi võistkonna liikmed Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsät saavad kokku 90 000 eurot ning nende treener Mati Killing 22 500 eurot, teatas EOK peasekretär.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul pakkusid Rio olümpiamängud palju positiivset. „Eesti tähthetkedeks XXXI suveolümpiamängudel Rio de Janeiros olid meie kõigi sportlaste sooritused, kellest 19 särasid saavutatud kõrgete kohtadega esitosinas ja mida kõike kroonis Eesti sõudepaatkonna võidetud pronksmedal," ütles Sõõrumaa pressiteate vahendusel.

"Eesti sai korraga juurde neli olümpiasangarit, kelle sihikindlus, tahtejõud ja koostööoskus saavad olema pikkadeks aastateks meie noortele ja ka olümpiale pürgivatele sportlastele eeskujuks ning inspiratsiooni allikaks. Loodan väga, et selle paatkonna teekond ei ole veel oma kulminatsioonini jõudnud ja meie olümpiasangareid innustavad juba uued sihid ja veel võitmata võidud. Õnnitlen meie paarisaerulise neljapaadi liikmeid, treener Matti Killingit, tiimi taustajõude, toetajaid ja kõiki teisi, kelle panus aitas Eesti neljapaadil võita olümpiamängudel pronksmedal. Suur suur tänu Teile!" ütles EOK president.

Ka Tallinna Linnavalitsus otsustas eraldada reservfondist Tallinna Spordi- ja Noorsooametile 11 500 eurot, et tunnustada ja toetada tallinlastest sportlaste Gerd Kanteri, Irina Embrichi, Erika Kirpu ja Tõnu Sepa sportlikke saavutusi maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel ning nende treenereid.

Irina Embrich ja Erika Kirpu tulid Euroopa meistriks Eesti epeenaiskonna koosseisus Torunis, Poolas 20.-25. juunil toimunud Euroopa meistrivõistlustel vehklemises. Tallinna linn tunnustab ja toetab Irina Embrichi ja Erika Kirput kokku 4000 euroga ning nende treenereid Viktor Kirput, Anatoli Jasnovit ja Kaido Kaabermaad kokku 2000 euroga.

Tõnu Sepp tuli maailma- ja Euroopa meistriks Pilas, Poolas 22.-24.juulil toimunud maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel kiirusautomudelitel. Tõnu Seppa tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Lembit Vaherit 1000 euroga.

Gerd Kanter võitis pronksmedali Amsterdamis, Hollandis 6.-10. juulil toimunud Euroopa meistrivõistlustel kettaheites. Tallinna linn tunnustab ja toetab Gerd Kanterit 1800 euroga ja tema treenerit Indrek Tustitit 700 euroga.

 

 

 

Tagid:
medal, olümpia, Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Rio de Janeiro

Peamised teemad