13:20 20. Veebruar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Ingrid Puusta. Fotoarhiiv.

Ingrid Puusta ületas esimese naisena surfates Läänemere

© AFP 2018 / WILLIAM WEST
Sport
lühendatud link
4011

Esimese naisena ületas Ingrid Puusta Läänemere, surfates purjelaual Gotlandi külje all asuvalt Farö saarelt Kaunispe sadamasse Saaremaal.

TALLINN, 26. september — Sputnik. Puusta startis Rootsist hommikul kell 7.37 ja finišeerus kell 21.25. Tema 100-110-miilise ehk enam kui 185-kilomeetrise sõidu aeg kujunes vaiksete tuuleolude tõttu peaaegu 14-tunniseks.

"Eriti raskelt läksid viimased tunnid, Ingrid oli nii väsinud, et tahtis katkestada, aga motiveerisime teda ja suutsime surnud punktist üle saada. Oleme kõik üliõnnelikud," ütles BNS-ile treener Jaak Lukk, kellelt pärineb ka Läänemere ületamise idee.

Nõrga tuule tõttu tuli Puustal keset sõitu lauda vahetada ja Formula asemel jätkata olümpiavarustusse kuuluva RS:X lauaga. Sellist ultradistantsi üle Läänemere pole läbinud veel ükski naine ning ka Puustat on nädala jooksul ebaedu saatnud — kord streikis kaater, kord polnud tuult. Pikal meresõidul turvas Puustat saatekaater, mille meeskonnas olid koduklubi Noblessneri jahtklubi purjetamiskooli treenerid Jaak Lukk, Matthew Rickard, Ainar Annus ja Marek Peet.

Puusta ultrapika retke eesmärk oli toetada puuetega inimeste purjetamisvõimalusi.

 

Tagid:
purjetamine, Ingrid Puusta, Läänemeri

Peamised teemad