23:56 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Eesti esimese taliolümpiavõitja Ants Antsoni medalid on eksponeeritud Tondiraba jäähallis

Eesti esimese taliolümpiavõitja Ants Antsoni medalid Tondiraba jäähallis

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sport
lühendatud link
28 0 0

Tondiraba Jäähallis (Varraku 14) avati olümpiavõitja Ants Antsoni sünniaastapäeval spordilegendi võidetud taliolümpiamängude kuldmedal, Euroopa mitmevõistluse kuldmedal ja Oscar Mathiseni auhind eksponeerimiseks ja vaatamiseks kõigile huvilistele.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on tegemist ajaloolise sündmusega, mis on oluline nii spordi arendamise kui ka noorte järelkasvu toetamise ja kasvatamise seisukohast. „Ants Antsonil on märkimisväärne panus meie riigi spordiarengusse ja —ajalukku, seepärast peab linn oluliseks jäädvustada Eesti esimese taliolümpiavõitja ja teeneka tallinlase Ants Antsoni mälestust ning teha avalikkusele nähtavaks olümpiavõitja auhinnad," ütles Kõlvart.

„Lisaks tänavu kevadel erakollektsioonist linna soetatud Ants Antsoni 1964. aastal Innsbruckis IX taliolümpiamängudel 1500 m kiiruisutamises võidetud kuldmedalile saime hoiule ja eksponeerimiseks ka 1964. aasta Euroopa mitmevõistluse kuldmedali ja 1964. aastal maailma parimaks kiiruisutajaks tunnistatud Ants Antsoni Oscar Mathiseni auhinna," teatas Raepress.

Золотая медаль эстонского конькобежца Антса Антсона выставлена в ледовом холле Тондираба
© Sputnik / Вадим Анцупов
Ants Antsoni 1964. aastal Innsbruckis IX taliolümpiamängudel 1500 m kiiruisutamises võidetud kuldmedal

Olümpiasangari medalid on alates reedest kõigile huvilistele eksponeeritud Tondiraba Jäähallis, kus kannab Ants Antsoni nime ka üks treeningväljak. Antsoni nimeline ja ISU nõuetele vastav treeningväljak on jäähalli üks kolmest jääväljakust, mis on kasutusel iluuisutamise, kiiruisutamise ja jäähoki treeninguteks.

Olümpiavõitja Ants Antson suri 31. oktoobril 2015.

Tagid:
kuldmedal, olümpia, kiiruisutaja, Ants Antson, Innsbruck, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  36
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41