07:48 22. Oktoober 2017
Tallinn0°C
Kuula otse
Vene asepeaminister Vitali Mutko

Venemaa nõustus ROK-i plaaniga dopinguproovide kordusanalüüsist

© Sputnik / Евгений Биятов
Sport
lühendatud link
1112

Kanada juuraprofessor Richard McLaren avaldas reedel Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) sõltumatu raporti teise osa, milles teatati, et üle 1000 Vene sportlase on saanud kasu Vene riiklikult mahitatud dopinguprogrammist.

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Venemaa nõustub Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) plaaniga viia läbi kõigi 2012. aasta suve- ja 2014. aasta taliolümpial Vene sportlastelt võetud dopinguproovide kordusanalüüs, ütles Vene asepeaminister Vitali Mutko laupäeval.

"ROK on nüüd otsustanud kõik dopinguproovid uuesti läbi analüüsida. Laskem neil seda teha," ütles Londoni ja Sotši mängude ajal Vene spordiministrina tegutsenud Mutko väljaandele R-Sport.

Kanada juuraprofessor Richard McLaren avaldas reedel Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) sõltumatu raporti teise osa, milles teatati, et üle 1000 Vene sportlase, teiste seas mõned Londoni ja Sotši mängude medalivõitjad, on saanud kasu Vene riiklikult mahitatud dopinguprogrammist, edastas BNS.

Mutko, kes vastutab asepeaministrina spordipoliitika eest, ütles, et ei oota Venemaa kõrvaldamist 2018. aasta Pyeonchangi taliolümpiamängudelt. Tema sõnul lõi ROK suvistelt Rio suveolümpiamängudelt kogu Vene delegatsiooni kõrvaldamata jättes pretsedendi.

"Usun, et ROK on valinud oma suuna, et selles olukorras ei tohiks olla kollektiivset karistamist," ütles ta.

Asepeaminister kordas Vene valitsuse väidet, et see ei ole kunagi dopingu kasutamist riiklikult toetanud ja Sotši olümpiamängudel osalenud Vene koondises ei esinenud laialdast dopingutarvitamist.

Tagid:
doping, ROK, Richard McLaren, Vitali Mutko, Venemaa

Peamised teemad