14:04 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Sport
lühendatud link
17931

ASi Infortar tütarettevõtte Inf Maja OÜ tellimusel Lasnamäel, aadressil Punane 76 valminud Tallink Tennisekeskuse pindala on 14 500 ruutmeetrit. Tennisekeskuse ehitas AS Merko Ehitus Eesti, kes on ühtlasi Eesti Tennise Liidu kuldsponsor. Keskus läks maksma kümme miljonit eurot.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Tallinnas Lasnamäel avati neljapäeval Eesti suurim tennisekeskus, mille sisehall mahutab 14 tennise- ja 10 sulgpalliväljakut, kolm stuudiot rühmatreeninguteks ja avara jõusaali.

"Tänasest alates ei ole tennise harrastamise takistuseks enam väljakute puudumine või nende kallis hind, tennist saavad mängida kõik sõltumata east või sissetulekust," märkis Eesti Tennise Liidu president ja AS-i Tallink Grupp nõukogu esimees Enn Pant pressiteate vahendusel, vahendas BNS.

Tallink Tennisekeskuse juhataja ja Eesti Tennise Liidu peatreener Märten Tamla sõnul on halli ehitamisel mõeldud nii tippsportlastele kui harrastajatele.

"Harrastajatele, kes hoiavad oma põlvi ja liigeseid enam, tegime eraldi kõige pehmema vaipkattega väljakud Eestis. Kevadel on meil plaanis rajada veel täiendavalt 6 väliväljakut," lausus Tamla.

"Lisaks tennisele on meie keskuses oluline osa rühmatreening- ja jõusaalidel, meie 25 treeneri seast leiame sellised oma ala tipptegijad nagu Egle-Eller Nabi, Riina Suhotskaja, Kristina Nuut, Anu Ruutu ja Peeter Karask," ütles Tamla.

Tennisekeskuse siseväljakute rajamisel pöörati eraldi tähelepanu ruumi valgustusele ja akustikale ning ehituses kasutati heli neelduvaid materjale. Väljakute kohal kõrguv katus toetub 25 meetri pikkustele sildadele, mis võimaldab vältida tugiposte väljakute vahel.

Külastajate kasutada on eraldi riietusruumid täiskasvanutele ja lastele, saunad, tennisepood ja puhkeala. Keskuses on kuus saunaga riietusruumi kokku enam kui 800 riidekapiga. Külastajatele avatakse keskus 19. detsembril ning rühmatreeningud algavad 2. jaanuaril. Keskusse kolib oma kontori Eesti Tennise Liit.

"Tallink Tennisekeskus on Infortari esimene investeering suurema projekti, 100 000 m² suuruse kaubandus- ja meelelahutuskeskuse Tallink City arendamisel. Tegeleme kooskõlastuste taotlemisega ning peame läbirääkimisi võimalike rentnikega. Rentnike huvi uue kontseptsiooniga keskuse vastu on suur," märkis AS-i Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

"Ühtlasi loodame, et suunitlus toetada laste- ja noortespordi arengut ning terveid eluviise võimaldab Tallink Tennisekeskusel tulevikus saada sama suure linnapoolse toetuse osaliseks nagu Tere tennisekeskusel," tähendas Pant.

AS Tallink Grupp on Läänemere suurimaid reisilaevafirmasid, mis on Eesti tennist erinevate tippsportlaste kaudu ning Eesti Tennise Liitu toetanud ligi 10 aastat.

AS Infortar on 404 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus, taksondus ja trükitööstus. Lisaks 38-protsendilisele osalusele AS-is Tallink Grupp kuuluvad AS-i Infortar investeeringute portfelli ka AS-i Eesti Gaas aktsiad, ligikaudu 90 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses.

Eesti Tennise Liit on katusorganisatsioon Eesti tenniseklubidele, ühendades neid edasiviivale koostööle ning tagades tennise populaarsuse kasvu ja järjepideva tasakaalustatud arengu. Liidu põhieesmärgid on igakülgne tennise edendamine ning liikmete huvide koondamine ja nende nimel tegutsemine.

Tagid:
tennissehall, AS Infortar, Tallink, Enn Pant

Peamised teemad