09:45 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Aasta esimesel päeval suri purjetaja, olümpialane Aleksander Tšutšelov

Suri olümpialane Aleksander Tšutšelov

© Фото: wwportal.com
Sport
lühendatud link
2520

Aasta esimesel päeval suri 83. eluaastal purjetaja, olümpialane, kunagine Eesti purjetamiskoondise peatreener ja ESS Kalev Jahtklubi auliige Aleksander Tšutšelov.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Aleksander Tšutšelov sündis 26. aprillil 1933. aastal Tallinnas. Tema isa Dimitri ja onud Andrei ja Nikolai olid juba enne suurt sõda ja okupatsiooni Eestis ja Euroopas tunnustatud purjetajad ning nii sai ka Šurka (nii teda kutsuti klubis — Kalevi Jahtklubi) elu tihedalt seotud purjetamisega juba 1946. aastast. Oma onu Andrei ja omaaegse olümpia pronksimehe Nikolai Vekšini juhendamisel alustas Šurka purjetamise treeninguid.

1959. aastal lõpetas ta Tallinna Polütehnilise Instituudi laevaehitusinsenerina.

Kui moodustati Kalevi Jahtklubi, sai ka Šurkast klubi liige. Andeka ja tööka purjetajana võitles ta välja koha NSVL koondises Rooma Olümpiamängudele 1960.aastal. Seal vandus ta Napoli lahel alla vaid legendaarsele Paul Elvstromile, võites ühemehepaadil Finn hõbemedali.

Neli aastat hiljem Tōkyōs peetud olümpiamängudel jäi ta samas paadiklassis 12. kohale. 1972. aasta olümpiaregatil Kielis käis Tšutšelov NSV Liidu purjetamiskoondise varuvõistlejana. Järgmisele olümpiaregatile 1976. aastal Montrealis kandideeris ta oma meeskonnaga jahiklassis Soling, jäädes katsevõistlustel napilt teiseks. Oma purjetamiskarjääri jooksul saatis teda edu paljudel rahvusvahelistel regattidel.

NL meistrivõistlustelt võitis Aleksander Tšutšelov kokku kaheksa medalit, neist kolm kuldset. Eesti meister on ta olnud 7 korral.

Oma rikkalikke kogemusi jagas ta paljudele purjetajatele, nii Eesti purjetamiskoondise peatreenerina, kui ka pärast sellelt ametikohalt lahkumist töötades Spordilaevade Katsetehases purjemeistrina.

Tagid:
purjetaja, Aleksander Tšutšelov, olümpiavõitja

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33