18:33 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Toomas Triisa võitis Dakari Malle-Moto klassis

Toomas Triisa võitis Dakari Malle-Moto klassis

© REUTERS / Pool/Martin Mejia
Sport
lühendatud link
1030

Laupäeval sõideti maailma raskeima mootorispordivõistluse, Dakari maratonralli viimane etapp. Kokku läbiti Paraguais, Boliivias ja Argentinas kahe nädala jooksul pea 9000 kilomeetrit.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. Dakar Team Estonia sõitjad Toomas Triisa ja Mart Meeru tõusid mõlemad Buenos Aireses Dakari poodiumile, Toomas Triisa Malle-Moto klassi võitjana ja Mart Meeru sama klassi kuuendana, teatas Dakar Team Estonia.

Viimasel päeval vaja sõita Rio Cuartest Buenos Airesesse, katset oli napp 64 kilomeetrit, päeva kogupikkus oli 786 kilomeetrit. Katsel oli Toomas teine ja Mart seitsmes, kuid see ei muutnud enam midagi.

Teist korda Dakaril ja esimest korda Malle-Moto klassis, kus igasugune kõrvaline abi on keelatud, tuli Toomas Triisa (Husqvarna) selle ränkraske katsumuse järel Malle-Moto klassi võitjaks. Ta tegi täpselt nii, nagu Tallinna lennujaamas enne äralendu ütles — ma lähen võidu järele! Tema edu teiseks tulnud Lyndon Poskitti (KTM) ees oli kaks ja pool tundi.

Mart Meeru (Husqvarna) oli Malle-Moto klassi kuues, tema kaotus Toomasele oli üle viie ja poole tunni. Üldarvestuses olid eestlaste kohad vastavalt 30 ja 55. Dakari võitis tsiklite arvestuses Sam Sunderland (KTM).

Tagid:
Dakar Team Estonia, Malle-Moto, Mart Meeru, Toomas Triisa, Buenos Aires, Dakar, boliivia

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  16
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  57