05:00 23. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Toomas Triisa võitis Dakari Malle-Moto klassis

Toomas Triisa võitis Dakari Malle-Moto klassis

© REUTERS / Pool/Martin Mejia
Sport
lühendatud link
1630

Laupäeval sõideti maailma raskeima mootorispordivõistluse, Dakari maratonralli viimane etapp. Kokku läbiti Paraguais, Boliivias ja Argentinas kahe nädala jooksul pea 9000 kilomeetrit.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. Dakar Team Estonia sõitjad Toomas Triisa ja Mart Meeru tõusid mõlemad Buenos Aireses Dakari poodiumile, Toomas Triisa Malle-Moto klassi võitjana ja Mart Meeru sama klassi kuuendana, teatas Dakar Team Estonia.

Viimasel päeval vaja sõita Rio Cuartest Buenos Airesesse, katset oli napp 64 kilomeetrit, päeva kogupikkus oli 786 kilomeetrit. Katsel oli Toomas teine ja Mart seitsmes, kuid see ei muutnud enam midagi.

Teist korda Dakaril ja esimest korda Malle-Moto klassis, kus igasugune kõrvaline abi on keelatud, tuli Toomas Triisa (Husqvarna) selle ränkraske katsumuse järel Malle-Moto klassi võitjaks. Ta tegi täpselt nii, nagu Tallinna lennujaamas enne äralendu ütles — ma lähen võidu järele! Tema edu teiseks tulnud Lyndon Poskitti (KTM) ees oli kaks ja pool tundi.

Mart Meeru (Husqvarna) oli Malle-Moto klassi kuues, tema kaotus Toomasele oli üle viie ja poole tunni. Üldarvestuses olid eestlaste kohad vastavalt 30 ja 55. Dakari võitis tsiklite arvestuses Sam Sunderland (KTM).

Tagid:
Dakar Team Estonia, Malle-Moto, Mart Meeru, Toomas Triisa, Buenos Aires, Dakar, boliivia

Peamised teemad