04:45 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Sport
lühendatud link
4150

Tartu Maratoni põhisõitude avapäeval osales laupäeval Tehvandil kolme stardi peale kokku 1325 suusasõpra, kelle seas oli erandkorras koos harrastajatega rajal ka murdmaasuusatamise koondislane Andreas Veerpalu

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Põhjus, miks 22-aastane Veerpalu hoopis pühapäeval eliidisõidus ei stardi, on Lahtis peetav MM, kus tema esimene võistlus on kolmapäeval sõidetav 15 kilomeetri klassikasõit.

Seetõttu ei läbinud Veerpalu laupäevast 34-kilomeetrist maratonidistantsi täismahus, vaid tuli rajalt maha pärast teist kuuekilomeetrist ringi, vahendas BNS.

"Tänane eesmärk oligi enne Lahtit üks tugev treening teha. Olud ei olnud lihtsad, siin harrastajate sõidus oli üksi eest ära olles ikka päris raske vastutuult sõita," ütles Veerpalu. "Igal juhul aga on tore, et maraton ikka ära korraldati ja küllaltki pika kunstlume-raja valmistamisega vaeva nähti."

Tartu maraton jätkub juba pühapäeval hommikul eliitgrupi stardiga — naiste start on kell 8.55, meeste oma aga viis minutit hiljem. Lisaks on pühapäeval kavas kaks harrastajate sõitu, mille stardid on kell 11 ja 14. Otseülekandes on kõiki sõite võimalik jälgida Tartu Maratoni kodulehelt.

Tagid:
start, klassikasõit', suusad, veerpalu, Lahti

Peamised teemad