10:17 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Sport
lühendatud link
3560

Ta õpib Harvardis, veedab aega koos Hollywoody tähtedega ning turniiride korraldajad (sealhulgas Rooma tenniseturniiri omad) võistlevad üksteisega püüdlustes meelitada ta aprilli lõpul võistlustulle

TALLINN, 16. aprill — Sputnik. Tema kolleegid seda heaks ei kiida, aga tema on taas võitnud. Portaal Inosmi vahendab Itaalia ajalehe Corriere Della Sera arvamusloo.

Los Angeleses Oscari galale järgnenud rikaste ja ilusate peoõhtust rääkis Maria meile kõik ära. Tumesinine Swarovski kristallidega kleit oli pärit gruusia stilisti David Koma kevadkollektsioonist. Ehete autoriteks Anita Ko ja Jack Vartanian. Meigi tegi lugupeetud meigikunstnik Kara Yoshimoto Bua ja soeng, mis ei jää teie vilunud silmale märkamata isegi juhul, kui peate vaid Starbucksi kohvi järele lippama, oli valminud juuksur Adir Abergel kuldsete käte all.

Maria Šarapova lugu — see on katkematu voog brändide nimetamisi ning teatavakstegemisi tennististi suhtluskontodel. Seda pole suutnud katkestada isegi dopingu tõttu saadud võistluskeeld.

Teha igast ripsmeplaksutusest 140 tähemärgi pikkune Twitteri-säuts — vaat see on kunst, milles vene sportlannale võrdset ei leidu. Vahejuhtum meldooniumi avastamisega veres oleks rikkunud iga sportlase karjääri, kuid kes võinuks arvata, et tema suudab muuta selle hoopis sissetulekuallikaks.

Turniiride võidujooks

Šarapova kui ettenägelik manager ja hämmastav ärinaine on koos oma tiimiga iga kuu tema 15-kuulisest võistluspausist kasudega ära kasutanud, kergitades oma hinda enne eelseisvat naasmist tenniseväljakule. Peale oma võistluskeelu lõppemist 26. aprillil (viimase matši pidas Šarapova 2016. aasta jaanuaris, dopinguproov tehti pärast tema kaotust Serena Williamsile Melbourne´is) tenniseplatsile naasvast Šarapovast saab tennisesõprade jaoks kõige köitvam peibutis naiste turniiridel.

Esimesena on selles nimekirjas Itaalia turniir Foro Italico (10.-21. mail), kus ülemaailmsest reitingutabelist maha kriipsutatud tennisistile, viie suure slämmi turniiri võitjale pakutakse välja niinimetatud wild card ehk eripääsmena esiatud võistluskutse (mis sai vastu võetud).

Turniirikutsete võidujooksus lõi kaasa Madrid (5.-14. mai), kuid võitjaks tuli Stuttgart (24.-30. aprillil) kahe kaaluka argumendiga just enda kasuks: turniiri toimumise aeg, mis võimaldab vene sportlasel võistluskeerisesse viskuda, langeb napilt ühte võistluskeelu lõppemise ajaga, ja kõige tähtsamana — Porsche kompanii kui turniiri ja ühtlasi sportlanna sponsori poolt väljapandud võidusumma.

Ametiõdede vaenulikkus

Bränditootjad, kes niipea kui dopinguskandaal Šarapovaga lõkkele lõi, ähvardasid lepingud temaga tühistada, on koos tennisistiga samuti tenniseväljakul tagasi, võimaldades tal jätkuvalt teenida hooajaga umbes 20 miljonit dollarit (pluss auhinnarahad), tänu millele Siberi blondiin on olnud kõige kõrgemalt tasustatud naissportlane maailmas (möödunud aastal edestas teda arusaadavatel põhjustel igipõline konkurent Serena Williams). Maria saabub Saksamaale ajal, mil tema võistluskeeld on veel jõus ning ta ei tohi treenida Stuttgarti spordikeskuse tenniseväljakutel kuni 25. aprillini, kuid korraldajad on sedavõrd lahked, et ajastavad esimese matši pärast 15 kuu pikkust võistluskeeldu mitte varemaks kolmapäevaks, 26. aprilliks, mil ta saab juba loa kogu maailma terase pilgu all võistlema asuda.

Tõika, et turniiridel on võimalus pakkuda Šarapovale wild card´i, arutatakse spordisündmuste kuluaarides laial rindel. Supertähe staatuse tõttu ei ole ta just populaarne tennisemängijate hulgas, kes teda sugugi avalüli ei oota.

Maria Šarapova.
© AP Photo / Vincent Thian

„Mina isiklikult pole tema peale enam mõelnudki," ütleb 2016. aasta France Open´i kuninganna Garbine Muguruza. „Ma ütleksin, et meid, sportlasi, see eriti ei huvita."

Märksa ühemõttelisemalt väljendus maailma esireket Andy Murray: „Ma saan aru, et turniirid peavad tegema kõik selleks, et tennisefänne rõõmustada, kuid ma leian, et pärast dopingutarvitamise tõttu saadud võistluskeeldu tuleb kõvasti tööd teha, et jõuda taas endise asetuseni. Temal on see võimalus olemas, tal pole tingimata tarvis kõiki kutseid vastu võtta."

Kõige suuremad tenniseturniirid — Pariisis ja Londonis — langetavad otsuse tema osalemise kohta kaugeltki mitte eetilistest kaalutlustest lähtudes. „ Loodan, et Wimbledon teeb õige valiku," avaldab oma soovi kahel korral Inglismaa klubi tenniseväljakutel peavõidu võtnud Murray.

Autobiograafia on ilmumisjärgus

Kuidas ka poleks, Maria on võidujärjel. Sest tänasest kuni hooaja lõpuni löövad turniiride korraldajad omavahel lahinguid õiguse eest teda osalema kutsuda, aga ka sellepärast, et 15 kuu pikkust võistluskeeldu ei saanud kasutada nii hästi, kui võinuks, kuid ka mitte raisku lasta.

Ta käis Harvardis ärijuhtide kursusel, veetis aega koos Hollywoodi kuulsustega, avas uusi müügipunkte Sugaropova karamellidele, mida ta hakkas tootma 2012. aastast, investeerides selleks 500 000 dllarit (30 000 kommipakki müüdi läbi poole aastaga) ning dikteeris Rich Cohenile oma eluloo, mis on juba trükiettevalmistuses — „Minu esimesed 30 aastat: tegusid tehes ja inimesi vaadeldes".

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
tennis, Šarapova, Maria

Peamised teemad