08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Illustratiivne foto

Kergejõustiku Euroopa rekordid tühistatakse

© REUTERS / Kai Pfaffenbach
Sport
lühendatud link
1912

Soome ajalehe Ilta-Sanomati teatel otsustas Euroopa kergejõustikuliit (EAA) pühapäeval alustada uut ajastut ja kõik kontinendi rekordid nullida

TALLINN, 1. mai — Sputnik. Jaanuaris kutsus alaliidu president Svein Arne Hansen kokku töögrupi, kes pidi otsustama, kuidas Euroopa rekorditega edasi minna, sest paljudel neist oli dopingukahtlus.

iie Eesti sportlase dopinguproovist leiti meldooniumi jälgi.
© Sputnik / Павел Лисицын

Ilta-Sanomati andmetel otsustatigi pühapäeval Pariisis, et alates 2018. aasta 1. jaanuaris hakatakse pidama uusi tabeleid, vahendas ERR.

Ametlikku teadet selle kohta pole, kuna ilmselt soovib EAA pidada nõu ka rahvusvahelise kergejõustikuliiduga (IAAF), sest mitmed Euroopa rekordid on ühtlasi ka maailmarekordid.

EAA eelistaks, et koos Euroopa rekorditega alustataks uuesti ka maailmarekordite arvestamist.

Tagid:
doping, kergejõustik, rekord, IAAF, EAA, Euroopa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47