14:39 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
9610

Venemaa ei ole FIFA otsust mõjutanud ja on valmis 2018. aasta jalgpalli MM-i võõrustama, ettevalmistused on lõpujärgus – mitu linna on juba valmis jalgpallureid ja pöidlahoidjaid vastu võtma

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. FIFA viis läbi juurdluse 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluse korraldajariigi valiku õiguspärasuse kohta ja tõestas, et Venemaa ei ole püüdnud FIFA täitevkomiteed kingituste ega stipendiumite läbi mõjutada, teatab RIA Novosti. Vastavad tulemused on avaldatud  FIFA eetika-alase uurimiskomisjoni endise esimehe Michael Garcia aruandes.

Sümboolsed suveniirid

Nagu aruandes osutatud, said korralduskomitee liikmed kingitusi, kuid neil oli vaid sümboolne väärtus. Venemaa korralduskomitee võttis enda kanda ka kõik FIFA täitevkomitee liikmete sõidu- ja majutuskulud, kuid neidki pidasid aruande autorid aktsepteeritavaiks ja kehtivatele reeglitele vastavaiks. FIFA juurdlus kestis üle kahe aasta. 2014. aasta novembris teatas FIFA, et rikkumisi ei ole tuvastatud. 

Teisipäeval avaldati aruande tekst täies mahus – ligi 200 000 lehekülge. Juurdluse käigus oli küsitletud 75 inimest ja kogutud kõigi küsitluste audiosalvestised.

„Mitte mingisugused läbivaatamiseks esitatud dokumendid ega küsitletud isikute avaldused ei viita sellele, nagu oleks 2018. aasta maailmameistrivõistluste korralduskomitee või Venemaa valitsus üritanud mingite vahenditega mõjutada jalgpalli arendusprojektide või sõpruskohtumiste korraldajate väljavalimisi,“ öeldakse aruandes.

Staadionid on „fantastilisel tasemel“

Jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalmatšid toimuvad Venemaal 2018. aasta 14.–15. juulil. Mängud toimuvad 11 linnas, sealhulgas Moskvas, Kaliningradis, Peterburis, Volgogradis, Sotšis ja Kaasanis. Käesoleval hetkel on maailma esivõistluste ettevalmistuskulude kogusummaks ligikaudu 638 miljardit rubla.

Kõige kirkamad vutifännid maailmajagude karikavõistlustel
© Sputnik / Григорий Сысоев

Staadionite, hotellide ja taristute poolest on mitmed Venema linnad juba praegu 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlusteks läbiviimiseks valmis. Kõige paremini ettevalmistatuks peetakse neid linnu, kus praegu toimuvad maailmajagude karikavõistlused.

Nii näiteks väitis Portugali koondise poolkaitsja Adrien Silva, et need kolm staadionit, kus tema meeskond mängis, on fantastilisel tasemel. Turniiril pidasid Portugali jalgpallurid oma mängud maha Moskva Spartaki staadionil ja Peterburi staadionil Sankt-Peterburg Arena.

„Ma saan rääkida ainult staadionitest, sest linna vaatama me ju kahjuks ei pääsenud. Kolm staadionit, kus me Venemaaga mängisime, olid fantastilised. Me jäime väga rahule. Loodan, et kui me lõppude lõpuks võidame, võin ma öelda, et see staadion, kus me võidame, on Venemaal minu lemmikuks,“ lausus Silva pressikonverentsil. 

Ettevalmistused jalgpalli maailmameistrivõistlusteks peavad lõpule jõudma 2017. aasta septembriks. Piirkonnad jätkavad töid teede-ehituse, heakorra ja turvalisuse tagamise vallas. 

„Kontrollitakse risti ja põiki“

Nagu portaal Sputnik Eesti varem teatas, on briti väljaanne Daily Mail teatud e-kirjadele viidates väitnud, nagu oleks kõigi 2014. aasta MM-il osalenud Venemaa koondise mängijate suhtes käimas uurimine. Tähtsaim jalgpalliorganisatsioon pidavat ajalehe väitel kahtlustama venemaalasi dopingu tarvitamises.

FIFA lükas ümber Suurbritannia meedias ilmunud informatsiooni, vahendas Sputnik Eesti eile. Nagu teatakse FIFA pressiteenistusest, on kõik 2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel osalenud mängijad, kaasa arvatud Venemaa koondise jalgpallurid, läbinud nii mängueelsed kui matšijärgsed dopingutestid. Mitte ükski neist testidest ei näidanud positiivset tulemust.

FIFA esindajad rõhutasid ühtlasi, et kõik Venemaal 17. juunist kuni 2. juulini toimuvate maailmajagude (FIFA föderatsioonide) karikavõistluste dopinguproovid on tänini olnud negatiivsed. Venemaa asepeaminister ning Venemaa Jalgpalliliidu (RFS) president Vitaly Mutko nimetas Daily Maili süüdistusi "täielikuks rumaluseks". Tema sõnul kontrollitakse riigi koondist viimastel aastatel „risti ja põigiti".

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
maailmameistrivõistlused, juurdlus, uurimine, sport, jalgpall, FIFA, Michael Garcia, Venemaa

Peamised teemad