23:36 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Sport
lühendatud link
3810

Suur jalgpallur käis Moskvas valmimisjärgus Dünamo staadionil ja kõneles probleemidest Venemaa koondises, mida ta loodab juhtima asuda

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Venemaal viibis Maradona ajalehe Sovetski Sport ja ühiskondliku liikumise Venemaa Armastab Jalgpalli kutsel. Lennuk, millega jalgpalli pahapoiss kohale lendas, maandus hoolimata paduvihmast ja tugevast tuulest reede keskpäeval.

Pärast tundidepikkust lendu siirdus Maradona valmimisjärgus Dünamo staadionile ja rääkis ajakirjanikele oma kavatsustest Venemaal. Ei Moskva sõiduteed ega vilets ilm ega ka väsimus jalgpallurit ei peatanud, kuid täismahus pressikonverentsist ta siiski keeldus, piirdudes lühidate küsimusevastustega.

Диего Марадона
© Sputnik / Диего Марадона
Diego Maradona jagab autogramme

Maradona avaldas oma külaskäigu peamise eesmärgi. Nagu selgus, saabus ta selleks, et asuda juhtima Venemaa koondist ja sellega seotud küsimustes kokku leppida. "Mul on palju plaane ja ees seisab veel palju tööd," hüüatas jalgpallur vaimustusega.

Maradona kõneles Venemaa jalgpallikoondise põhiprobleemist: "Venemaa jalgpalluritel on nõrk ettevalmistus, aga oskavad nad paljugi. Küsimus on mänedžerides."

Диего Марадона оставляет автограф на футбольном мяче
© Sputnik / Дмитрий Дубинский
Peale lühikest vestlust jättis Maradona oma allkirja mõnedele pallidele

Peale lühikest vestlust jättis Maradona oma allkirja mõnedele pallidele ja jagas autogramme. Nimekas jalgpallur kirjutas innukalt alla tervele virnale temast tehtud fotodele ja rõõmustas arvukate kingituste üle, seejärel aga laulis koos ühe staadioni ehitusel tegutseva ettevõtte töötajaga hispaaniakeelse laulu.

Футбольный мяч с автографом Марадоны
© Sputnik / Дмитрий Дубинский
Diego Maradona autogramm

Plaanis oli, et jalgpalur vaatab üle, kuidas spordirajatis parajasti valmib, kuid ilm rikkus paraku pärastlõunased plaanid – vihma tõttu tuli ekskursioon ära jätta.

Sellegipoolest võttis suur jalgpallitäht osa lõbusast peost, kus iidsete vene traditsioonide kohaselt ei saa läbi ilma sütitavate mustlaslaulude ja —tantsudeta.

© Советский спорт
Maradona liitus ehtsa mustlastantsu hoogsa ringiga

Maradona liitus ehtsa mustlastantsu hoogsa ringiga, ilmutades niihästi oma vaimustust kui ka suurepärast hüppevõimet.

Mida me teame Diego Armando Maradonast

Diego Armando Maradona (sündinud 30. oktoobril 1960 Lomas de Zamoras) on endine Argentina jalgpallur.

Ta oli 1980-ndate üks tuntumaid jalgpallureid ja teda peetakse üheks kõigi aegade parimaks mängijaks. Hoolimata lühikesest kasvust (165 cm) oli ta kiire, tugev ja tehniliselt väga osav.

Maradona tuli Argentina jalgpallikoondise koosseisus 1986. aastal maailmameistriks. SSC Napoliga tuli ta 1989 UEFA karikavõitjaks ning 1987 ja 1990 Itaalia meistriks.

Диего Марадона, 1986 год
© AP Photo
Diego Maradona, 1986. a.

Argentina koondises mängis ta 91 kohtumises ja lõi 34 väravat. Tuntuim on tema käega löödud värav 1986. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste veerandfinaalis Inglismaa vastu. Samas kohtumises lõi ta veel teise kuulsaks saanud värava, kui ta oma väljakupoolelt tõusis kiiresti liikudes ja triblades mööda kolmest Inglismaa mängijast ja lõpuks ka väravavahist lüües palli tühja väravasse.

Tema mängijakarjäär lõppes uimastite tarvitamise tõttu. Tema kokaiinisõltuvust on ravitud Šveitsi ja Kuuba kliinikutes.

2008. aasta detsembrist töötas Diego Maradona Argentina jalgpallikoondise peatreenerina. Tema kontrakt lõppes pärast 2010. aasta MM-i. (Allikas: Vikipeedia)

Tagid:
sport, treener, koondis, jalgpall, Dinamo staadion, Diego Maradona, Argentina, Moskva, Venemaa

Peamised teemad