02:53 06. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Sport
lühendatud link
4810

Hoolimata sellest, et vehklemise maailmameistrivõistlusete finaalis sai Eesti naiskond jagu Hiina koondisest, oli epeenaise Irina Embrichi arvates selle turniiri raames kõige raskemaks heitluseks kohtumine Saksamaa esindusega

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Irina Embrich, kes Eesti koondise koosseisus võitis vehklemise maailmameistrivõistlustel kuldmedali, nimetas seda kõige hinnalisemaks saavutuseks. "See on minu esimene kuldmedal maailma esivõistlustelt. Eilne võit on muidugi võrratu tulemus," nentis ta intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

Kuldne epeenaiskond naases kodumaale
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kuldne epeenaiskond naases kodumaale >>

Kõige raskemaks heitluseks aga nimetas Irina Embrich veerandfinaalis peetud duelli meistrivõistluste võõrustaja Saksamaaga (kus Eesti naiskond võttis võidu tulemusega 12:11 – toim.) Meie epeenaise sõnul tehti torkeid vähe, nõnda oli pinge igas selles minivõitluses ülimalt kõrge.

"Kui pidevalt tehakse torkeid, siis sportlased hüüatavad, lasevad emotsioonidel vallanduda ja pingeolukord leevendub. Siin aga tuli kannatada: kui me olime ühe torkega juhima läinud, asusid sakslannad lauskaitsesse ja ootasid meie vigu, aga meie ülesandeks oli vigu vältida," lausus Embrich.

Eesti epeenaiskond krooniti maailmameistriks >>

Ta lisas, et Saksamaa naiskonda toetas kodupublik — kogu saal oli rahvast täis, kuna vehklemist hinnatakse Saksamaal kõrgelt ning seda spordiala toetatakse, isegi sissepääs oli tasuline, mis Eestile küll iseloomulik ei ole — meil ei käida vehklemist ka tasuta vaatamas. Ta loodab, et Eesti vehklejate tublid tulemused tõstavad vehklemise mainet järk-järgult kõrgemale ja nii kasvab tasapisi ka Eestis huvi selle spordiala vastu.

Meenutame, et 26. juulil võitis Eesti epeenaiskond koosseisus Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Irina Embrich maailmameistrivõistlustel Leipzigis esikoha. Teel finaali saavutati võidud Hongkongi, Saksamaa ja Poola koondise üle, otsustavas matšis aga alistati ka Hiina.

Julia Beljajeva: vehklemine on mul südames >>

Tagid:
vehklemine, intervjuu, kuldmedal, epeenaiskond, Sputnik Eesti, Irina Embrich, Saksamaa, maailm, Eesti

Peamised teemad