03:23 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Sport
lühendatud link
40 0 0

Tartu linnavalitsus premeerib vehklejat Julia Beljajevat ja kümnevõistlejat Karel Tilgat heade tulemuste eest rahvusvahelistel tiitlivõistlustel

TALLINN, 1. august — Sputnik. Vehklemise maailmameistrivõistlustel võidukasse naiskonda kuulunud ja individuaalselt pronksmedali võitnud Tartu sportlast Julia Beljajevat tunnustab linn 3750 euro suuruse preemiaga ja tema treenerit Natalja Kotovat 750 euroga, teatas Tartu linnavalitsus pressiteate vahendusel.

Julia Beljajeva võitis EM-il pronksmedali >>

"Vehklemise traditsioon on Tartus väga pikaaegne ning selle tegevuse juveelikroonideks on loomulikult medalid tiitlivõistlustelt. Toetame oma edukaid tippsportlasi ja nende treenereid ning loodame, et kodulinna tugi on abiks ka järgmisteks võistlusteks valmistumisel," ütles Tartu abilinnapea Tiia Teppan.

Eesti epeenaiskond krooniti maailmameistriks >>

Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel U-20 vanuseklassis III koha saavutanud kümnevõistlejat Karel Tilgat premeerib linn 1000 euroga ja tema treenerit Jaan Tiitsaart 500 euroga.

Mõlemad sportlased kuuluvad Tartu Spordiseltsi Kalev.

Eesti naiste epeekoondis (Irina Embrich, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu) sai Leipzigi MMil kulda, vahendas Sputnik Eesti juulikuu lõpus. Eesti naiste epeekoondis alistas finaalis maailma esinumbri Hiina 45:33.

Gruusias Tbilisis toimuvatel vehklemise Euroopa meistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva naiste epeevehklemise individuaalturniiril pronksmedali.

Tartu vehkleja Julia Beljajeva kõneles portaali Sputnik Eesti korrespondendile, kuidas ta vehklejaks sai, miks valis epeemõõga ja mitte espadroni, aga ka publiku huvist selle spordiala vastu. 

Julia Beljajeva: vehklemine on mul südames >>

Tagid:
kümnevõistleja, vehklemine, preemia, sport, linnavalitsus, Karel Tilga, Julia Beljajeva, Tartu

Peamised teemad