06:55 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Sport
lühendatud link
35 0 0

Eeloleval nädalavahetusel toimub Otepääl, Pühajärve ääres Baltimaade suurim triatlonifestival

TALLINN, 4. august — Sputnik. Tegemist on Eesti triatlonisuve tippsündmusega, kus põhidistantsil stardivad 35 riigi esindajad ning festivali jooksul pakutakse sportimise ja kaasaelamise võimalusi kõigile soovijatele.

Võistluskeskus ja spordilaat avati 3. augustil ning see jääb avatuks pühapäeva, 6. augustini, teatas Otepää linnavalitsus.

EAS toetab 400 000 euroga rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi
© Sputnik / Вадим Анцупов

Reedel, 4. augustil kell 19 toimub ka Seve Ehituse heategevusjooks, mille osavõtumaks läheb SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetuseks. Heategevusjooksust võtavad osa Raivo E. Tamm ja Märt Avandi, kes on valmistunud hea eeskuju persoonidena laupäevaseks poolpika triatloni distantsiks. 5 km heategevusjooks või kõnd on jõukohane kõigile ning kõik on teretulnud reede õhtul Pühajärve äärde sportima ja toetama Lastefondi.

EOK saadab Rio olümpiamängudele 46 sportlast >>

Laupäeval, 5. augustil kell 10 antakse start poolpikale – SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group – triatlonile. Stardis on üle ligi 1000 osalejat 35 riigist. Lisaks individuaalvõistejatele osalevad 75 spordiklubide, ettevõtete, riigiasutuste, sõprade ja perede võistkonda, kus triatloni alad on jagatud võistkonna liikmete vahel.

Raivo E. Tamm ja Märt Avandi on valmistunud sellel aastal hea eeskuju persoonidena Otepää triatloniks. Taaskord on stardis eelmise aasta eeskujud Tanel Padar ja Kalev Kruus ning treener Sandra Raju. Ajakirjanikest võib leida stardinimekirjast taaskord Raivo Rimmi nime ning hiljuti esimese triatloni teinud Sten Teppani. Triatlon aitab vormis püsida Martin Järveojal, Ott Tänaku kaardilugejal ning samuti on stardis taas Raio Piiroja ja Jürgen Ligi. Kirill Kotsegarov stardib Jooksuekspert võistkonna liikmena.

5. augustil selguvad Eesti meistrid poolpikal distantsil. 2016. aasta tiitlit tuleb kaitsma Ivo Suur.

Eelmise aastaga võrreldes on stardis rohkem elukutselisi triatleete. Esimest kohta nii meeste kui ka naiste arvestuses tulevad kaitsma eelmise aasta võitjad Viktor Zyemtsev ja Verena Walter. Stardis on nii IRONMAN Hawaiil maailmameistrivõistlustel triumfeerinud kui ka IRONMAN erinevaid võistlusi võitnud ja parimaid kohti saavutanud Thomas Hellriegel, Esben Hovgaard, Helle Frederiksen, Anja Beranek ja teised.

Eesti sportlased on tänavu võitnud tiitlivõistlustelt 70 medalit .
© Sputnik / Евгений Ашихмин

IRONMAN 70.3 miili pikkune triatlon ehk poolpikk triatlon koosneb 1,9 km ujumisest, 90 km rattasõidust ning 21,1 km jooksust.

Lisaks Eesti meistritiitlitele jagatakse Otepääl vanuseklasside parimatele 50 kohta IRONMAN 70.3 World Championship maailmameistrivõistlustele 2018. aastal, mis toimuvad Lõuna-Aafrikas.

2016. aastal esimest korda Otepääl toimunud IRONMAN 70.3 distantsi võistlus valiti osalejate tagasiside alusel parimaks uuest võistluseks ning võistlejate rahuoluküsitluse järgi parimate IRONMAN sarja selle distantsi võistluse hulka üle kogu maailma.

Pühapäeval, 6. augustil kell 10 algavad Pom'bel IRONKIDS võistlused, kus on võimalik tulla lihtsalt jooksma, võistelda aquatlonis või teha minitriatloni. Kell 13 antakse start lühitriatlonile 4:18:4 Otepää, kus tuleb ujuda 400 meetrit, rattaetapp on 18 km ja jooks 4 km.

Kõikidele võistlustele on võimalik veel kohapeal võistluskeskuses registreerimine.

Võistluskeskuses on suur spordilaat, mitmed seminarid ning kultuuriprogramm, sh kontsert 5. augusti õhtul.

Põhjalikum ajakava vaata siit.

Tagid:
triatlon, Ironman, Otepää

Peamised teemad