14:38 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Sport
lühendatud link
7210

Jalgpalliklubi Madridi Reali elav legend Cristiano Ronaldo andis mõista, et praegune Hispaanias toimuv maksudest kõrvale hiilimise kaasus poleks Inglismaal kunagi juhtunud

TALLINN, 5. august — Sputnik. Cadena SER-i andmetel on Ronaldo vihjanud Inglismaale naasmisele, vahendab ERR. "Ma olen alati oma maksud ilusti ära maksnud, nii Inglismaal kui siin, Hispaanias. Inglismaal aga polnud mul sääraseid probleeme, seetõttu tahaksin sinna tagasi minna," vahendas Soccernet.ee Ronaldo sõnu. 

Cristiano Ronaldole esitati süüdistus maksupettuses
© Sputnik / Григорий Сысоев

Cristiano Ronaldot ähvardab vanglakaristus >>

"Ma olen kui avatud raamat — minu poolt oleks lauslollus püüda maksud maksmata jätta, see tuleks niikuinii välja," lausus sportlane.

Ronaldo kinnitas kohtunikule, et ta usaldab oma nõustajaid ning tema poolt on kõik korralikult tehtud: "Ma maksin 2014. aastal kõik maksud ära. Ma ei jaga maksudest väga midagi, käisin koolis kuuenda klassini ning ainus, mida oskan hästi teha, on jalgpalli mängimine. Kui mu nõustajad ütlevad "Cristiano, kõik on korras", siis ma usaldan neid."

Neljal korral maailma parimaks jalgpalluriks tunnistatud Cristiano Ronaldo soovib pärast maksupettuse skandaali sattumist Madridi Realist ja Hispaaniast lahkuda, vahendas Sputnik Eesti juunikuus.

Cristiano Ronaldo tahab Realist lahkuda >>

Nimelt olevat portugallane aastatel 2011-2014 jätnud Hispaania võimudele maksmata 14,7 miljonit eurot. Prokuratuuri teatel kasutas Ronaldo 2010. aastal loodud ärimudelit, mille abil varjas enda sissetulekut. 

Cristiano Ronaldo tahab Realist lahkuda
© AFP 2019 / GREGORIO CUNHA

Prokuratuur avaldas ka aastate lõikes need summad, mis Ronaldo väidetavalt jättis maksmata: 2011. aastal 1,4 miljonit eurot, 2012. aastal 1,7 miljonit eurot, 2013. aastal 3,2 miljonit eurot ja 2014. aastal 8,5 miljonit eurot.

32-aastast Ronaldot seob Realiga 2021. aastani kehtiv leping, kuid Portugali väljaande A Bola teatel on mees palunud ennast müügilehel panna.

Ronaldo on 2010. aastast Hispaanias maksukohuslane ja 2011. aasta novembris otsustas ta järgida seda maksusüsteemi, mis kehtib Hispaanias töötavatele välismaalastele.

Läti sai trahvi laste kallistuste eest Ronaldoga >>

Tagid:
maksupettus, sport, jalgpall, maksud, Madriidi Real, Cristiano Ronaldo, Hispaania, Inglismaa

Peamised teemad