19:28 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
48 0 0

Ülemaailmase antidopingu agentuuri (WADA) otsust Venemaa-vastastest süüdistustest loobumise kohta dopingu tarvitamise riiklikus toetamises saab vaid toetada, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov

TALLINN, 5. september — Sputnik. Esmaspäeval teatas Sõltumatu ühiskondliku antidopingukomisjoni juht Vitali Smirnov, et WADA komisjoni juht Richard McLaren loobus Venemaa süüdistamisest sportlaste dopingutarvitamise riiklikus toetamises. Dmitri Peskovi sõnul, kui see tegelikkusele vastab, siis tervitab Kreml WADA otsust, teatab RIA Novosti.

WADA: Vene valitsus juhtis ulatuslikku dopingusüsteemi >>

"Teate, me eitasime algusest peale isegi selle hüpoteetilist võimalust ja loomulikult saab sellega seoses vaid rahulolu väljendada, kordan veel kord, kui see tõesti nii peaks olema," märkis Peskov.

Paljude tundmatutega lugu

Richard McLareni juhitud sõltumatu komisjoni dopinguprobleemidele Venemaa spordis pühendatud ettekanne avalikustati kahes osas 2016. aasta talvel ja suvel. Selle tagajärjel kõrvaldati Venemaa sportlased ja spordiföderatsioonid võistlustelt paljudel spordialadel. Venemaa kergejõustikukoondis, välja arvatud kaugushüppaja Darja Klišina, oli täies koosseisus suunatud vahele jätma Rio olümpiamängud. Venemaa jäeti ilma maailma erinevate esivõistluste korraldamise õigusest. Aasta varem võeti Venemaa antidopinguagentuurilt (RUSADA) dopingutestide kontrollimise õigus.

Venemaa spordiminister Vitali Mutko.
© Sputnik / Алексей Филиппов

Venemaa vaidlustas paljud Richard McLaren ettekande seisukohad viidates selles esitatud andmete puudulikkusele ja paljude selles esinevate väidete paljasõnalisusele. Hiljem seletas WADA piisavate tõendite puudumist Venemaa sportlaste süü kohta Richard McLaren sõltumatu komisjoni aruandes Moskva labori paljude proovide utiliseerimisega.

Selle aasta 1. märtsil teatas Venemaa president Vladimir Putin, et riigi võimudel tuleb tunnistada senise dopingu tarvitamise kontrollisüsteemi puudulikkust ja väljendas lootust, et Venemaal luuakse uus ja efektiivne süsteeme. Ta märkis, et Venemaal ei ole kunagi olnud, ei ole, ega ei saa ka kunagi olema riiklikku programmi dopingu tarvitamise toetamiseks.

Teema:
Dopingusõda (74)
Tagid:
süüdistus, doping, WADA, Richard McLaren, Venemaa

Peamised teemad