04:47 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Sport
lühendatud link
4720

Hiljuti paljudes mailma riikides toimunud mataronijooksude sari ei jäänud ka Sputniku korrespondentide tähelepanuta ning Tallinna maraton ei ole ses osas erandiks

TALLINN, 11. september — Sputnik. Tallinna maratonist võttis esmakordselt osa agentuuri pressisekretär Aleksandra Tšernjak. Peale edukat poolmarataoni distantsi läbimist (21 kilomeetrit ja 97,5 meerit) jagas Tšernjak oma muljeod sellest jooksust.

"Ma tahan öelda, et see oli minu jaoks neljas ning parim maraton. Tallinnas oli kõige mugavam jooksurada, kõige parem toitlustus ja parimad tugiteenused. Mulle meeldis kõik üliväga," ütles ta.

Raja eripäradest kõneldes märkis Tšernjak, et mereäärne jooksurada oli publiku toetuse poolest väga vaikne, see-eest aga ootas osalejaid suur hulk pealtvaatajaid 15. kilomeetril.

See ei olnud esimene kord, mil Sputnik sedavõrd laiahaardelisest spordisündmusest osa võtab. Näiteks Kasahstani Sputniku korrespondent Julia Kuznetsova jõudis hiljuti Astana maratoni 10-kilomeetrisel distantsil kolmekümne parima jooksja hulka. Ta lõpetas selle distantsi ajaga 52 minutit ja 55 sekundit ning pälvis 225 naise hulgas 23. koha.

Baltimaade suurima maratonijooksu SEB Tallinna Maratoni võitis keenialane Kiprotich Kirui Baltimaade ja Põhjamaade maratoni rekordiga 2:09.22, vahendas Sputnik Eesti eile. Tallinna maratoni senine rekord oli aastal 2012 joostud 2:12.56. Teisena lõpetas samuti Keenia esindaja Dickson Terer ajaga 2:17.30, jättes kolmandaks kaasmaalase Robert K. Magut, kelle lõpuaeg oli 2:21.20. 

Таллиннский марафон SEB
© Sputnik / Андрей Петров
SEB Tallinna maraton on iga-aastane septembris toimuv jooksuvõistlus

Tallinna maratoniga kaasnevad liikluspiirangud >>

SEB Tallinna Sügisjooks (ka SEB Tallinna Maraton, lühemalt Tallinna Maraton) on iga-aastane septembris toimuv jooksuvõistlus, kus saavad osaleda kõik alates 13. eluaastast. Esimene sügisjooks toimus 2000. aastal. Joosta saab kolmel distantsil: 10 km, 21,1 km (poolmaraton) ja 42,2 km (maraton). SEB Tallinna Sügisjooks kuulub Eesti Linnajooksude sarja.

September on keskkonnasõbraliku liikumise kuu, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Võistluste programmi kuuluvad peale kolme põhidistantsi 10 km, 21,1 km ja 42,2 km veel lastejooksud, sõdurijooks ja kepikõnd. Lastejooksudel võistlevad nii poisid, kui tüdrukud 4 erinevas vanuseklassis (3-5 aastat, 6-7 aastat, 8-9 aastat ja 10-12 aastat). Laste distantsi pikkus on ca 400 meetrit. Sõdurijooks ja kepikõnd toimuvad 10 km distantsil.

Sõdurijooksul saavad osaleda ühe väeosa 10-liikmelised võistkonnad. Sõdurijooksust võivad osa võtta ka kõik jõustruktuuriüksuste (näiteks Politseiamet, Piirivalveamet, Päästeamet jne) 10-liikmelised võistkonnad. Arvesse läheb võistkond, mille 10 jooksjat on distantsi läbinud. Võistkonna aeg fikseeritakse 10. lõpetaja järgi — võidab võistkond, mille kümnenda jooksja aeg on kõige parem. (Allikas: Vikipeedia)

Tagid:
sügisjooks, jooks, Sputnik Eesti, SEB Tallinna Maraton, Aleksandra Tšernjak, Tallinn

Peamised teemad