15:09 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Sport
lühendatud link
94 0 0

Maailma Antidopingu Agentuur avaldas 29. septembril uue keelatud ainete nimekirja, mis hakkab kehtima alates 1. jaanuarist 2018

TALLINN, 3. november — Sputnik. 2018. aasta keelatud ainete nimekirjas dramaatilisi uuendusi pole. Tähelepanu väärib asjaolu, et enam pole alkoholi eraldi keelatud aine kategooriana välja toodud (seni oli see teatud spordialadel keelatud), vahendas sihtasutus Eesti Antidoping (EAD).

Täpselt 100 päeva pärast, 9. veebruaril avatakse PyeongChangi taliolümpiamängud
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

WADA eemaldas keelatud ainete nimekirjast alkoholi >>

Teiseks muudatuseks on glütserooli eemaldamine keelatud ainete nimekirjast. Endiselt on nii võistluste ajal kui võistlusvälisel ajal keelatud trimetasidiin (mis sisaldub näiteks ravimis Preductal) ja meldoonium (ravimis Mildronat).

Keelatud ainete nimekirja uuendatakse igal aastal ja uus versioon hakkab kehtima 1. jaanuaril. Nimekiri avalikustatakse sügisel, et nii sportlastel kui ka nt arstidel oleks võimalik nimekirjaga tutvuda ning vajadusel ravi muuta.

Nimekirja haldab WADA ning selle koostamisel konsulteeritakse üle 1700 eksperdiga eri riikidest. Sel aastal kommenteerisid nimekirja projekti ka Eesti eksperdid.

Keelatud ainete nimekirjaga saab tutvuda siin.

Foto on illustratiivne.
© Sputnik / Игорь Зарембо

WADA võttis tagasi kahtlustused Venemaa sportlaste suhtes >>

WADA lõpetas uurimise ligi saja Venemaa kergejõustiklase suhtes — tõendeid dopingu tarvitamisest ei leitudki, vahendas Sputnik Eesti septembrikuu keskel.

Agentuur võttis tagasi kahtlustused 95 Venemaa sportlase osas, kelle nimesid on mainitud WADA sõltumatu komisjoni Richard McLareni juhtimisel koostatud raportis. Organisatsioon pole leidnud ühtegi veenvat tõendit dopingueeskirjade rikkumisest nende sportlaste poolt.

Richard McLareni juhitud sõltumatu komisjoni raport, mis oli pühendatud dopinguprobleemidele Venemaa spordis, avaldati kahes osas 2016. aasta talvel. Selle tulemusena kõrvaldati võistlustel osalemisest Venemaa sportlased ja mitme spordiala alaliidud.

Tagid:
sport, glütserool, alkohol, keelatud, WADA, EAD

Peamised teemad