18:13 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Sport
lühendatud link
3120

Neljapäeval, 30. novembril toimuvad kolmes pealinna spordibaasis – Lasnamäe kergejõustikuhallis, Tallinna spordihallis ning Sõle spordikeskuses varahommikused treeningud, millest osavõtt on kõigile tasuta

TALLINN, 29. november — Sputnik. Kolmandat aastat korraldatava spordihommikuga soovitakse inimestele meelde tuletada, et aktiivne või mõõdukas liikumine on tähtis aastaringselt ja eriti just ajal, mil päikest on vähe ning energiavarusid napib, teatab Tallinna linnaplaneerimise amet.

Regulaarne liikumine on tähtis
© Fotolia / DragonImages

Traditsiooniliseks ürituseks saanud spordihommikute algataja, Tallinna linnavolikogu esimees ja taekwondo treener Mihhail Kõlvart märgib, et sportlik hommik on parim viis päeva alustamiseks ning on osa ka tema enda igapäevasest rutiinist.

Abilinnapea Kõlvart näitas meisterlikke trikke >>

"Regulaarne liikumine on tähtis – see annab hea energialaengu kogu päevaks ja miks mitte sellega algust teha aasta kõige pimedamal sügiskuul. Spordihommiku tasuta treeningutega soovime tutvustada linna spordibaase ning sealseid võimalusi treenimiseks, näiteks sel aastal on võimalus osaleda treeningul ka vast avatud Sõle spordikeskuses," selgitas volikogu esimees ürituse eesmärki.

Tallinnas tegutsevad pea igas linnaosas mitmed spordibaasid, kus saab soodsa hinna eest mugavalt ning kodule lähedal käia jõusaalis, ujulas või tegeleda jooksmise ja kergejõustikuga. Ja seda kõike jõuab teha enne tööle minekut, sest spordikeskused on külastusteks enamasti avatud juba kell 8 ning mõni veel varemgi. Varahommikune treening on aga just parim viis päeva alustamiseks ning positiivse energia ammutamiseks.

Tallinna Sõle spordikeskus avab uksed >>

30. novembril kell 8–9 toimuval Tallinna spordihommikul on kõigil hea võimalus liikuvama eluviisiga algust teha ning spordibaaside treenimisvõimalustega tutvuma minna, sest just sel päeval saab kolmes spordihallis professionaalsete treenerite juhendamisel täiesti tasuta sporti teha.

Iga osaleja saab ürituselt kaasa värskendava mahediku ning kupongi, mis võimaldab kuni 2017. aasta lõpuni Tallinna spordihallis, Sõle spordibaasis või Lasnamäe kergejõustikuhallis hommikuti treenimas käia.

Spordihommiku treeningute kava

Sõle spordikeskuses (Sõle 40a) leiab aset üldkehaline treening, mida viib läbi Eestis tuntud korvpallitreener Howard Frier ning kus arendatakse käelist tegevust ja parandatakse füüsilist sooritust.

Lasnamäe kergejõustikuhallis (Punane 45) saavad spordisõbrad osa energilisest hommikvõimlemisest Tallinna linnavolikogu esimehe ja treeneri Mihhail Kõlvarti juhtimisel. Hommikutreening sisaldab lisaks sirutustele, painutustele ja venitustele ka kogu keha ja lihasgruppe hõlmavaid liikumisharjutusi ning annab terveks päevaks positiivse laengu.

Tallinna spordihall (Herne 30) viib Nike Training Club treener Keisy Põldsam läbi energiast pakatava üldkehalise treeningu, kus keskendutakse jõu, südametegevuse ja painduvuse arendamisele.

Kõik treeningud pakuvad tervele kehale üldfüüsilist koormust, millest ei puudu ka lihtsad ning mõnusad soojendus- ja venitusharjutused.

Spordihommikust osavõtt on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine.

EOK tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi >>

Treeningud on sobilikud kõigile – nii uutele spordihuvilistele kui ka pikaaegsetele treenijatele, kuid treeningute ülesehituses on arvestatud 14+ vanuses osalejatega.

Spordihommiku peakorraldajaks on Tallinna spordi- ja noorsooamet. Lisainfo ja registreerimise leiab Tallinna veebilehelt.

Tagid:
treening, tasuta, sport, ühiskond, tervis, Tallinna spordihommik, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Mihhail Kõlvart, Eesti, Tallinn

Peamised teemad